Blog  /  10 wskazówek do rozważenia podczas konwersji schematu do układu PCB

10 wskazówek do rozważenia podczas konwersji schematu do układu PCB

Czy masz oprogramowanie do projektowania PCB?

To nie ma brażenia. Będziesz potrzebował oprogramowania do stworzenia schematu do układu PCB. Idealnie, większość ludzi korzysta z oprogramowania do tworzenia schematycznego płytki drukowanej. Następnie możesz użyć opcji w oprogramowaniu do konwersji. 

Weźmy przykład rozwiązania projektowania PCB Eagle. Możesz użyć edytora płyty do łatwego konwersji schematu do układu PCB.  

Jeśli masz ręcznie rysowane schemat, musisz przesłać go do oprogramowania. Pierwszym krokiem jest uzyskanie oprogramowania do projektowania PCB. Możesz użyć opłatowych lub darmowych, otwartych narzędzi do tworzenia układów PCB.

pcb board

Sprawdź Edytor PCB dla wymaganych funkcji

Układ PCB to pierwszy etap projektowania płytki drukowanej. Musisz zrobić wszystko za pomocą oprogramowania. Dlatego konieczne jest sprawdzenie wymaganych funkcji. Na podstawie twojego projektu możesz potrzebować funkcji

1. Trasa - do konwersji drutu powietrza do śladu

2. Via - Utwórz Vias, aby przenosić sygnał

3. SMD - Urządzenia montowane na powierzchni do PCB

4. Break - Dołącz narożniki do linii

5. Wielokąt - Dodaj wielokąty za pomocą poleceń tekstowych

Funkcje różnią się w zależności od narzędzia, którego używasz. Jednak wszystkie oprogramowanie do projektowania PCB będą miały funkcje utworzenia płytki PCB. Sprawdź, czy masz wszystkie funkcje. 

Wybierz swoją idealną wielkość zarządu

Po konwersji schematu do układu PCB, będziesz mieć deskę z wolnej jakości. Składniki schematu będą po jednej stronie. Z drugiej strony będzie pusta deska.

Teraz musisz zaprojektować i umieścić komponenty PCB na płycie. Po tym, sprawdź, czy istnieje dowolna wolna lub niepotrzebna przestrzeń na układzie PCB. Szczególnie sprawdź około granic.

Jeśli znajdziesz wolne miejsce, a następnie zmniejsz rozmiar tablicy w oprogramowaniu. Posiadanie odpowiedniej wielkości PCB zapisuje zarówno koszty, jak i przestrzeń.

Czy umieściłeś wszystkie elementy?

Nie wszystkie PCB mają te same elementy. Twoje składniki będą się różnić w zależności od aplikacji. Niemniej jednak pomogłoby, gdybyś nie przegapił wymaganych komponentów. 

Utwórz układ PCB i należy dokładnie uwzględnić komponenty. Być może będziesz musiał obejmować podkładki, przelotowe otwory i SMD. Weź swój czas i dodaj każdy składnik z koncentracją.

Przed sfinalizowaniem układu możesz dać mu czek? Sprawdź, czy zawarłeś wszystkie elementy. Sprawdź, czy coś jest na schematycznej stronie. Sprawdź również, czy komponenty są w ich wyznaczonych miejscach. 

Ten krok ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sukcesu twojego projektu.

smd

Sprawdź swoje sygnały, aby określić routing

Twoje ścieżki sygnałowe decydują o jakości swojego PCB. Znajdź sygnały i masz niewłaściwe routing.

Sygnały mogą przyjmować różne ścieżki. Możesz zaprojektować PCB z prostymi ścieżkami. Lub możesz również użyć zakrzywionego projektu. Twoja aplikacja i komponenty decydują o potrzebnej ścieżce sygnału. Wiele razy możesz użyć kombinacji prostych i zakrzywionych wzorów.

Czasami składniki PCB wpływa również na wybór ścieżek sygnałowych. Wielu inżynierów preferuje proste ścieżki dla GND. Z drugiej strony tranzystory mogą być w porządku z zakrzywioną ścieżką.

Sprawdź swoje ścieżki podłączenia PCB. Wybierz najlepszą ścieżkę sygnału dla najlepszych wyników.

Określ reguły projektowania PCB

Jest to kolejna ważna uwaga do konwersji schematu do układu PCB. Pomogłoby to, jeśli wybrałeś odpowiednią regułę projektowania dla projektu PCB. 

Zasady projektowe różnią się również w zależności od projektu. Na przykład reguła projektowa dla hobbystów PCB może używać dużych przestrzeni i dużych śladów. Jednak również zasada projektowania hobbystów nie jest odpowiednia dla komercyjnych PCB. Będziesz chciał zmniejszyć przestrzeń użytkowanie, aby zaoszczędzić na kosztach produkcji.

Wybierz więc odpowiednie zasady projektowania Twoich potrzeb. 

Wszystkie oprogramowanie Design PCB posiadają opcje, aby ręcznie zmienić wartości.

pcb design software

Potrzebujesz samolotów mocy?

Samoloty energetyczne oznaczają duże obszary miedzi, które zajmują się sygnałem. Ogólnie, samoloty mocują zasilanie i połączenia naziemne. Przed konwersją schematu do układu PCB zdecyduj, jeśli potrzebujesz samolotów mocy. 

Jeśli robisz wielowarstwowe PCB, istnieje więcej uwag. Możesz poświęcić całą warstwę do tworzenia samolotów. 

W narzędziach projektowych PCB będziesz mógł użyć poleceń do tworzenia samolotów mocy. Niektóre rozwiązania mogą również oferować metody wizualne. Musisz utworzyć płaszczyzny mocy, gdy narzędzie łączy je do sygnału.

pcb layout

Oczyść układ PCB

Przed sfinalizowaniem projektu PCB sprawdź go dokładnie. Możesz natknąć błędy i błędy. 

Również oczyść swój PCB. Szukaj rzeczy, które możesz poprawić. Na przykład spraw, aby śledzić NEATER, aby można było cieszyć się lepszym prześwitem. Dodatkowo, sprawdź, czy wszystko działa prawidłowo wewnątrz układu.

Sprawdź swoje połączenia i wszystkie komponenty. Zobacz, czy są we właściwych miejscach. Wydaj wystarczająco dużo czasu, aby dać swój układ PCB dokładne badanie. Zmniejszy błędy produkcyjne i poprawi wydajność PCB.

Po zakończeniu czyszczenia układu PCB, przejdź do oceny płytki PCB.  

Nie zapomnij uruchamiać DRC. 

Jest to jeden z najważniejszych kroków tworzenia układu PCB. Musisz sprawdzić, czy reguły projektowe są do znaku lub naruszają reguły. 

W kroku 6 wybrałeś zestaw reguł projektowych dla komputera PCB. Teraz musisz uruchomić kontrolę reguły projektu. Test sprawdzi projekt PCB i określi zgodność. Jeśli chcesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany, zrób to teraz. Dostosuj wartości projektowania zgodnie ze specyfikacjami. Następnie uruchom test. 

Układ PCB, który przechodzi DRC, pasuje do produkcji. Możesz uruchomić DRC, a następnie przejdź do ostatniego etapu.

Wyeksportuj swój układ PCB

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyeksportować układ. Musisz skontaktować się z niezawodnym producentem, który wytworzy PCB dla projektu. Producenci generalnie potrzebują partnera PCB o swoich wymaganiach.

Pamiętaj, aby zapisać kopię układu PCB na swoim końcu. To pomoże zarówno ty, jak i producentom pozostać na tej samej stronie. Możesz także dopasować prototyp ze wzorem. Następnie możesz złożyć zamówienie na ostatnią partię PCB. 

Streszczenie

Mamy nadzieję, że jesteś teraz świadomy najważniejszych aspektów konwersji schematu do układu PCB. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz to narzędzie do projektowania PCB, aby utworzyć układ. Następnie musisz umieścić swoje elementy i zaprojektować układ według specyfikacji. Następnie możesz uruchomić DRC do testowania, jeśli projekt spełnia reguły.

Wszystko przez etapy projektowania PCB, należy uważać, aby uniknąć błędów. Jeśli chcesz, możesz również wykonać swój układ profesjonalistów. W okablowaniu mamy najnowocześniejszą technologię. Produkujemy nasz PCB z najnowszym sprzętem. I możemy je dostosować, jak potrzebujesz.

Skontaktuj się z nami, aby przekonwertować schemat do układu PCB. WellPCB produkuje również wysokiej jakości PCB pasujące do Twojego projektu dla najlepszych wyników.