Blog  /  Jak wybrać napęd silnika i sterownika silnika

Jak wybrać napęd silnika i sterownika silnika

Sterownik silnika jest zintegrowanym obwodem służącym do sterowania silnikami w robotach w kilku aplikacjach. Roboty mogą być samochodami samodzielnymi lub prostymi projektami szkolnymi. Funkcją sterownika silnika jest przyjmowanie małych prądów, a następnie wzmacnia go do wyższych prądów do prowadzenia silnika.

Kierowca silnika działa jako most między procesorem lub mikrokontrolerem a silnikiem. Między innymi istnieje kilka rodzajów silników, takich jak silniki serwomechanizmu i silniki DC. Wybór silników zależy od ich zastosowania / użycia i istnieje kilka sposobów ich obsługi. Przeglądajmy wnikliwe informacje na temat wyboru sterowników silnikowych. 

Sterownik silnika - Zastosowania sterowników silnika

Standardowe sterowniki silnikowe używane w robotykach wymagają prądu jazdy większe niż 250 mA. 

Timer IC lub mikrokontroler nie może szybko zapewnić tak ogromne przepływy do silnika, a istnieją szanse na uszkodzone silnik. Stąd jest to, gdzie przychodzi sterownik silnika. Jak wspomniano wcześniej, działają jako "most" lub interfejs między silnikiem a mikrokontrollem. 

Krótko mówiąc, sterowniki silnikowe obsługują duże ilości napięcia i prądu, umożliwiając kontrolowanie wyższego obciążenia za pomocą małego sygnału. Ważne jest, aby pamiętać, że gdy odnoszą się do sterowników silnika i sterowników silnikowych, typ silnika musi być kluczowy. Te nurkowanie w dziedzinie robotyki często stoi w obliczu pewnego zamieszania, jeśli chodzi o różnicę kontrolera silnika i sterownik silnika. Sterownik silnika obsługuje moc silników napędowych, podczas gdy cyfrowa kontrola i każda inna logika odbywa się przez mikroprocesor. 

dc motor

Sterownik silnika-Zastosowanie sterowników silnikowych

Sterowniki silnikowe mają różne zastosowania w różnych dziedzinach. Ich użycie jest mnóstwo w branżach i aplikacjach, takich jak:

 • Żarowe wyświetlacze i dioda LED
 • Silnik krokowy
 • Solenoid i przełączanie przełączania
 • Aplikacje motoryzacyjne 
 • Peripherals PC
 • Robotyka
 • Systemy nawigacyjne samochodowe

Jak widać, użycie kierowców silnika jest w różnych aplikacjach / polach. Ich zastosowanie jest rozległy i zróżnicowany. 

diy car

Kontroler silnika Wprowadzenie aplikacji

Sterowniki silnikowe mają różne zastosowania w różnych dziedzinach. Ich użycie jest mnóstwo w branżach i aplikacjach, takich jak:

 • Żarowe wyświetlacze i dioda LED
 • Silnik krokowy
 • Solenoid i przełączanie przełączania
 • Aplikacje motoryzacyjne 
 • Peripherals PC
 • Robotyka
 • Systemy nawigacyjne samochodowe.

Jak widać, użycie kierowców silnika jest w różnych aplikacjach / polach. Ich zastosowanie jest rozległy i zróżnicowany. 

Wybór sterownika silnika 

4.1.voltage. 

Istnieje wiele rzeczy do wyboru przy wyborze sterownika silnika. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest obecne i napięcia ocen kompatybilnych z wybranym silnikiem i aplikacją. Najlepszą rzeczą jest to, że znalezienie odpowiedniej energii nie jest trudne, ponieważ istnieje wiele urządzeń, których zakres napięcia zasilania jest szeroka.

Należy pamiętać o tym, że prąd nie jest tylko obecny. Musisz wybrać sterownik silnikowy, który ma możliwości dostosowania ogromnego napędu bieżącego. Dodatkowo, jeśli kierowca silnika będzie musiał przejść stresujące wewnętrzne temperatury, przejdź do jednego z odsłoniętym podkładką termiczną. Zgodnie z ogólną zasadą możesz przejść do sterownika silnikowego z napięciem operacyjnym około 1,5x do 2x. Możesz łatwo znaleźć energie sterownika prądu i silnika na tabliczce znamionowej silnika. Większość silników może się połączyć za kilka napięć i otrzymać listę wielu amperów.

4.2. Stosowalność

Po drugie, przed wybraniem sterownika silnika, musisz wziąć pod uwagę jego zastosowanie lub stosowanie. Sterowniki motoryczne mają kilka metod i musisz wybrać zgodnie z określonymi wymaganiami aplikacji. Istnieją te aplikacje, które mogą wymagać potężnych sterowników silnikowych, podczas gdy inne aplikacje mogą nie wymagać takiego. Możliwość zastosowania wiele ma znaczenie, jeśli chodzi o wybór napędu silnika. 

4.3. Czynniki środowiskowe 

Po trzecie, stan środowiska, w którym sterownik silnika musi funkcjonować, musi dyktować wybór. W trakcie procesu wyboru należy uwzględnić takie rzeczy jak kurz, wibracje, temperaturę i inne zanieczyszczenia powietrza w powietrzu. Musisz przejść do sterownika silnika, który toleruje wiele trudności i innych trudnych warunków. 

4.4. Rodzaj kierowcy.

Po czwarte, wybierając kierowcę silnika, musisz mieć czynność w rodzaju sterownika silnika, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Istnieją dwa wspólne rodzaje napędów silnikowych; Silniki szczotkowane i bezszczotkowe sterowniki silnikowe. 

L Sterowniki szczotkowanego silnika są najczęściej dostępne na rynku i najprostszych do działania. Ich aplikacje o niskiej budżetowej i niezbędny sprzęt przemysłowy sprawiają, że są to ulubione wśród wielu użytkowników. Z drugiej strony, 

l Sterowniki bezszczotkowe są wydajne i bardzo niezawodne. Znane są również z powodu długiego życia nieco ponad 10 000 godzin. 

4.5. Rozmiar ramki

Oprócz typu sterownika silnika, którego można wymagać w zależności od jego zastosowania, musisz aktywować konfigurację i rozmiar ramy. Czy w aplikacji znajduje się ograniczona przestrzeń, która ograniczy, co Dostępne dla Ciebie wybory sterownika silnika? Mimo to istnieje potrzeba umieszczenia wałka wyjściowego kierowcy silnika w pewien sposób? Musisz wziąć pod uwagę ten aspekt podczas zakupów sterownika silnika, aby służy Twoje potrzeby. Między innymi musisz aktywować ważne kwestie, takie jak wbudowana skrzynia biegów i konfiguracja kątowa. 

4.6. Waga i prędkość

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego sterownika silnika, jego masa i prędkość również ma znaczenie. W zależności od zamierzonego zastosowania może być konieczne udostępnienie kierowcy silnika, który będzie pasował do zamierzonego celu. Ponownie, nie chcesz iść na kierowcę silnika, którego waga będzie dla ciebie kłopotliwa. W odniesieniu do prędkości, ogólną zasadą jest to, że większość kierowców silnikowych działa skutecznie z dużą prędkością, choć nie zawsze jest to możliwe w przypadku przekładni konieczne. Dodatkowe koła zębate zmniejszy wydajność sterowników silnika i niezbędne do współczynnika prędkości i redukcji momentu obrotowego. 

4.7. Moment obrotowy

Torque jest równie inną istotną rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze sterownika silnika. Jeśli używasz aplikacji lub pracy w branżach, gdzie ciężkie podnoszenie jest kolejnością dnia, potrzebujesz silniejszych silników. Aby skutecznie przekształcić wał silnika, sterownik silnika musi mieć pewną ilość momentu obrotowego. W zależności od potrzeb, możesz potrzebować sterownika silnika z określonymi ilościami momentu obrotowego. Jeśli pracujesz w branżach, gdzie dużo ruchu i ciężkiego podnoszenia jest znane, możesz iść do kierowców silnikowych z dużą ilością momentu obrotowego. 

4.8. Aktualny

Aktualny jest inną rzeczą, która wymaga starannego rozważenia przy wyborze sterownika silnika. Istniejące moce kierowcy silnika i wiele go uszkodzi. Ile prądu może pomieścić sterownik silnika? Musi mieć minimalny i maksymalny przepływ, że kierowca silnika powinien pomóc. Jeśli sterownik silnika musi uruchomić się na szybszych prędkościach, musi zapewnić wyższe prądy. Musi istnieć średnia ilość prądu, że kierowca silnika musi rysować lub działać w standardowym momencie obrotowym. 

4.9. Prędkości silnika-silnikowe

Maksymalna prędkość sterownika silnika to kolejna ważna rzecz, którą musisz weźmieć przy wyborze jednego. Jak szybko możesz służyć sterownik silnika? Jeśli pracujesz w branżach, w których prędkości są niezbędne, możesz iść na szybsze sterowniki silnikowe. W wieku, w którym wiele ważne jest, aby poradzić sobie lub zasilać maszyny za pomocą szybkich sterowników silnikowych. Cena, którą sterownik silnika działa podczas obsługi określonego obciążenia dużo podczas procesu wyboru. 

4.10. Średnica koła sterownika silnika

Wreszcie szerokość użycia koła jest czymś o znaczeniu przy wyborze sterownika silnika. Większe koło, tym większe jego opony, co oznacza wyższy odporność na toczenia. Ponieważ coś nadal opiera się, wiele energii musi go przenieść. Dlatego większe koło oznacza, że ​​będziesz potrzebował dużo paliwa. 

Sterownik silnika - możesz zaufać WellPCB

WellPCB ma szeroką gamę komponentów PCB do sprzedanych napędów silnikowych, zaprojektowanych do szerokiej gamy zastosowań. Mamy dużą liczbę pcb dostępnych do zakupu online i współpracujemy z naszymi partnerami, aby znaleźć odpowiedni projekt PCB dla Ciebie. WellPCB zapewnia bezproblemowe zamówienia PCB dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy chcesz kupować luzem, czy w małych ilościach, uważaj, że WellPCB jest dostępny.

Jako dostawca PCB skupiamy nasze działania na wiarygodnych, opłacalnych i energooszczędnych wzorach. Wspieramy kompletny ekosystem i spełniamy wszystkie wymagania projektowe od dyskretnych do w pełni zintegrowanych rozwiązań w możliwie najkrótszym czasie. Wierzymy, że możemy zapewnić WellPCB.

Wniosek

Sterowniki motoryczne działają jako "most" lub interfejs między silnikiem a mikrokontrolerem i są stosowane w kilku branżach i aplikacjach, takich jak peryfery PC, systemy nawigacyjne i robotyki. Ich funkcja jest przyjmowanie lub przekształcenie sygnału niskiego prądu do sygnału wyższego prądu, aby napędzać silnik zgodnie z wymaganiami. Mając tam zakupy dla kierowcy silnika. Istnieje kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Niektóre z najważniejszych rzeczy do rozważenia są jego waga, prędkości, prędkość i prąd, wspomnieć o kilku.