Blog  /  Konformalne COATICE PCB, 7 powodów, dla których tego potrzebujesz

Konformalne COATICE PCB, 7 powodów, dla których tego potrzebujesz

CONFORMAL COATICE PCB

Konformalne Coatice PCB, który jest materiałem ochronnym, który można zastosować do płytek drukowanych, gdy proces montażowy znajduje się w końcowym etapie. Jest to cienki, nieprzewodzący polimer, który można zastosować do powierzchni PCB, zanim będzie gotowy do opakowania lub użycia. Jako projektant PCB lub elektroniczny inżynier, musisz użyć tej ochronnej powłoki dla PCB, aby zapewnić trwałość produktów. 

W tym artykule podzielę kilka powodów, które poprosi o użycie powłoki konformalnej w trwających lub przyszłych projektach PCB. Zawierają;

Zapewnia pełną ochronę

Powłoki konformalne chronią płyty obwodu przed wilgotnością, pyłu, grzyb, ekstremalnych temperatur i innych zanieczyszczeń. W ostatnich latach istnieje wyższy popyt na PCB, który może wytrzymać ekstremalne warunki środowiskowe. Jako projektant PCB należy przestrzegać trendu i wykonać PCB, który jest trwały i niezawodny w takich warunkach; Stąd powłoki konformalne.

Ta powłoka zapewnia odporność na różne ataki chemiczne, takie jak korozja. Bez użycia powłoki konformalnej, komputer PCB jest zagrożony, a niektóre kruche komponenty mogą być podatne na uszkodzenia podczas ekspozycji na ekstremalne temperatury.

old pcb

Przedłużyć żywotność płytki PCB

Powłoka konformalna nie tylko chroni PCB w celu zapewnienia niezawodności, ale jej warstwa ochrony rozszerza również życie zawodowe tablicy, która utrzyma niskie koszty.

Stosując powłoki konformalne na powierzchni PCB, PCB będzie miał przedłużony okres pracy, który może wynosić do pięciu lat, a czasami, dziesięć do piętnastu lat. Z powodu uszkodzenia wrażliwych części PCB, które pozwoli Ci kupować nowy produkt co sześć miesięcy lub kosztów. Cienka warstwa materiału ochronnego (powłoka konformalna) będzie chroni Twoją płytkę przed krzywdą i daje warte swojej ceny i więcej przez wiele lat. Powłoki konformalne PCB oferują niezawodność do długotrwałego użytkowania, a to sprawia, że ​​jest to doskonała opcja do rozważenia podczas montażu PCB

pcba

Poprawia właściwości dielektryczne.

Siła dielektryczna jest miarą skuteczności izolacji powłoki konformalnej. Powłoki konformalne o wysokich właściwościach hydrofobowych i dolnych ekstrakcyjnych zanieczyszczeń jonowych mają wyższe prawdopodobieństwo odpychania wody.

Dlatego mają wyższą wytrzymałość dielektryczną. Podczas stosowania powłok konformalnych do PCB zapewnia dodatkową warstwę ochrony produktów. Chroni PCB przed korozją.

pcb

Możesz go łatwo zastosować.

Istnieją różne sposoby korzystania z powłok konformalnych na płytce drukowanej. Dodatkowa oferta powłok konformalnych zabezpieczających sprawia, że ​​płytki drukowane są trwałe i niezawodne. Niektóre sposoby zastosowania warstw obejmują zanurzenie, szczotkowanie i rozpylanie. 

• Zanurzanie

Możesz użyć tej techniki podczas wytwarzania wielu płytków, ponieważ powłoka penetruje każdy komponent. To nie jest najlepsza technika powłoki konformalnej, ponieważ prowadzi do wycieku. Nie nadaje się również dla wielu płyt drukowanych. Jednak jako projektant PCB lub elektroniczny inżynier, jeśli zaprojektujesz PCB z zanurzaniem jako formę techniki powlekania podczas procesu projektowania, będzie bardziej wygodne i produktywne.

• szczotkowanie

Możesz użyć tej techniki podczas produkcji kilku PCB. Tak jak sama nazwa, można usunąć powłokę na powierzchni PCB, aby zapewnić dłuższą żywotność i niezawodność płytki drukowanej. W przypadku niskiego objętości, naprawy i wykończenia można użyć techniki szczotkowania. Jedną z zalet przy użyciu szczotkowania jest to, że powoduje pęcherzyki. Musisz mieć odpowiednie zestawy umiejętności i doświadczenie podczas korzystania z tej metody powłoki. 

• Opryskiwanie

Możesz to osiągnąć za pomocą butelki rozpylania lub pistoletów, aby zastosować warstwę do powierzchni PCB. Jeśli wytwarzasz niskie objętości lub średnie woluminy PCB, jest to najlepsza metoda do użycia. Ma więcej zalet niż szczotkowanie i zanurzenie. Dzięki odpowiedniemu doświadczeniu i umiejętności, opryskiwanie jest najlepszą opcją do powlekania płytki PCB. Jednak rozpylanie nie pozwala na głęboką penetrację niektórych elementów, a może to być problem, jeśli chcesz, aby powłoka dotarła do niektórych części. 

Oszczędza czas, energię i pieniądze. Aby zapobiec zatrzaskowi, powszechny problem rozpylania, dodać drugą warstwę powłoki przez szczotkowanie lub zanurzanie. Aby uzyskać lepsze wyniki, użyj rozpylania rozpylania, powierzchni, która wymaga stojącego na odległość od płytki PCB, gdzie całkowicie atomizer arkuszy. 

Inną formą rozpylania jest zautomatyzowana metoda, która jest często szybsza niż rozpylanie ręczne. Dzięki rozległej oceny projektowania PCB poznasz metodę powłoki odpowiedniej do projektowania. 

Oszczędza czas i koszt

Powłoki konformalne są opłacalne, a różne dostępne metody korzystania z warstw oszczędzają czas. Proces aplikacji jest prosty i czasowo skuteczny. Podobnie jak większość procesów produkcyjnych, metody aplikacji powłoki konformalnej podjęły nowy zwrot w ostatnich latach; W związku z tym ruch z instrukcji do trybu automatycznego aplikacji. 

Od zanurzania i spaying, tryb aplikacji przesunął się do selektywnych, robotycznych procesów powlekających. W zależności od budżetu i ilości PCB chcesz wytworzyć, powłoki konformalne są tanie i czasowo skuteczne.

pcb-2

Chroni wrażliwe informacje

Stosując odpowiednią ilość powłoki konformalnej na PCB, może chronić wrażliwe elementy przed narażeniem na ekstremalne temperatury. Podczas projektowania komputera PCB niektóre części mogą być podatne na uszkodzenia. Surowe warunki, takie jak deszcz, kurz, ciepło, między innymi, mogą zmniejszyć przestrzeń życia PCB. Korzystanie z powłoki konformalnej na Twoim PCB może pomóc zmniejszyć potrzebę wymiany lub naprawy po krótkim okresie użytkowania. Służy również jako ochrona delikatnych elementów PCB. 

Jako projektant płytek drukowanych lub inżynier elektroniczny, powłoki konformalne do płytki obwodowej chronią najbardziej delikatną część płyty i obwodów płyty. Ochrona ta powłoka daje drukowane płyty rozszerzyć żywotność komponentów, PCB, a system, który je zainstalujesz. Ze względu na niebezpieczeństwa związane z awariami PCB niezbędne jest ochrona wrażliwych komponentów PCB, stąd użycie powłoki konformalnej. 

pcb-4

Więcej znajomości ochronnych powłok

Elastyczność

Powłoka zgodna musi osiągnąć poziom elastyczności, który zapewni, że wszystkie części i części są wystarczające warstwy bez formy pękania. Właściwa miękkość zapewnia również, że ruch PCB z jednego miejsca do drugiego nie spowoduje uszkodzenia powierzchni. Ponadto poziom elastyczności powłoki konformalnej zapewnia, że ​​PCB ma miejsce na rozszerzenie i skurcz bez pękania. 

Istnieją różne powłoki zgodne. Zawierają;

Żywica akrylowa

 Konformacyjna powłoka z odpowiednim poziomem elastyczności i oferuje odpowiednią ochronę komponentów PCB. Powłoka akrylowa ma wysoką wytrzymałość dielektryczną i jest łatwy do usunięcia. Jeśli masz niski budżet, a wyroby gotowe nie będą kontaktowe rozpuszczalników i innych oparów rozpuszczalników, można użyć żywicy akrylowej dla komputera PCB. 

Powłoka konformalna epoksydowa

Zapewnia twardą warstwę ochronnej pokrycia dla komputera PCB i wytrzymuje wilgotność i korozję, w przeciwieństwie do żywicy akrylowej. Sprawia, że ​​jest lepszą opcją dla PCB, którego produkt końcowy będzie podatny na trudne warunki, takie jak ciepło, pył, deszcz itp. Jednak w przeciwieństwie do żywicy akrylowej, nie jest to bardzo elastyczne i łatwe do usunięcia. Może powodować pęknięcie PCB podczas rozbudowy i skurczu. 

Żywica silikonowa

Chroni płytki w ekstremalnych temperaturach i jest wysoce elastyczny. Zapobiega korozji i wytrzymać wilgotność. Ze względu na swoją gumową teksturę, nie jest odporne na ścieranie. Ponadto, usunięcie żywicy silikonowej jest trudne, ponieważ wymaga rozwiązania specjalnych rozpuszczalników. 

Żywica uretanowa

Dostarcza PCB z doskonałą ochroną przed wilgocią i korozją. Jest odporny na ścieranie i można użyć go do wykonywania płytek wrażliwych na trudne warunki środowiskowe. Jest elastyczny i nie powoduje stresu na składnikach płytek drukowanych. Jednak usuwanie żywicy uretanowej jest trudne, ponieważ wymaga rozwiązania specjalnych rozpuszczalników. 

Wniosek

Korzystanie z niewłaściwej powłoki powierzchniowej na PCB może uszkodzić płytki drukowane. Może również powodować marnotrawstwo czasu, pieniędzy, zasobów i energii. Jako projektant PCB lub inżynier elektroniki, wybierając doskonałą powłokę dla PCB, jest niezbędny. Wybór powłoki konformalnej ma wiele zalet. Chroni płytki obwodowe od wibracji, wilgoci, pyłu, deszczu, ciepła i innych trudnych warunków. Wybór konformalnej powłoki, której używasz do projektu PCB zależy od ilości PCB produkującym, budżet, środowisko operacyjne i określone standardy. (Dowiedz się więcej na temat wybrania odpowiedniej powłoki konformalnej PCB)

Czy szukasz projektanta PCB z odpowiednim zestawem umiejętności i doświadczeniem dla sukcesu projektu powłokowego PCB? WellPCB jest projektantem płytki przejściowej. Specjalizujemy się w prawidłowym dostawcy usług PCB. Na szczęście istnieją różne produkcje PCB, usługi montażowe PCB, w tym powłoka konformalna itp. Skontaktuj się z nami Dzisiaj, aby zarezerwować spotkanie i pozwolić nam dodać wartość do bieżących i przyszłych projektów PCB.