Blog  /  Znaczenie procesu krzywki PCB w prototypowaniu

Znaczenie procesu krzywki PCB w prototypowaniu

Istnieje wiele rzeczy, które oprogramowanie CAM (Computer Aided Productioning) może dla Ciebie zrobić. Najważniejszą rolą jest jej zdolność do analizy plików produkcyjnych i pomocy w produkcji PCB. Bez względu na projekt, nad którym pracujesz, projekt PCB oddycha życie do obwodu elektronicznego. Pomyślmy o postępach technologicznych. 

Przeprowadziliśmy minionych dni, gdy PCB rozluźnił się z taśmą maskującą lub zaprogramowanymi maszynami do montażu powierzchni. Oprogramowanie układu łączy umiejscowienie komponentu i routing do procesu projektowania PCB, aby zdefiniować łączność elektryczną na produkowanej płytce drukowanej. Jasne, tradycyjne podejście jest nadal użyteczne. Ale dlaczego miałbyś, że obecne narzędzia znacznie łatwiejsze i bardziej precyzyjne?  Ten artykuł prowadzi Cię, aby wiedzieć, że wszystko jest związane z tym, jak proces CAM pomaga w prototypowaniu.

(Styl znaku krzywkowego)

(Styl znaku krzywkowego)

1. Co to jest produkcja komputera komputera PCB (CAM) 

Aby rozpocząć, wytwarzanie komputerowo (CAM) jest automatyką maszynowo sterowanymi komputerowo i oprogramowanie w produkcji. Przed prawidłowym dostawcą usług PCB. Na szczęście istnieją różne procesy produkcyjne PCB, producenci otrzymują pliki projektantów w różnych formatach. Pliki te zawierają głównie informacje o; Zawijanie drutu, włożenie komponentów, routing i wiele innych szczegółów projektu wymaganego PCB.  

Oprogramowanie CAM analizuje pliki i identyfikuje format.  Po tym możesz rozpoznać format pliku, dane wiertnicze i warstwy grafiki. Jest więc sprawdzony i przyzwyczajeni do zagwarantowania producentów zbudowanych do zarządu zgodnie z oryginalnym projektem na temat otrzymywania grafiki PCB. Powód, dla którego widzi to jeden z pozytywnych systemów. W analizie, gdy brakuje pliku, projekt zatrzymuje się, wymaga rozległego DRC. Sprawdzanie reguły projektowej weryfikuje, czy projekt spełnia normy nałożone do produkcji.

PCB Ewoluowały całkowicie, z drewna do wyrafinowanych zielonych desek. Były wcześniejsili z tylko komputerami, a teraz z mikroelektronikiem wszystko utonięcie w PCB. Oprócz PCB są wszędzie, w maszynach przemysłowych, takich jak silnik -Controlerów lub testerów obciążenia przemysłowego. Nawet oświetlenie w niektórych miejscach używa PCB.

(projektant pracujący na konstrukcji CAD)

 (projektant pracujący na konstrukcji CAD)

2. PCB CAM-CAM obsługuje zawartość

Nasz świat jest pełen rzeczy materialnych, niezależnie od tego, czy są produktami, miejscami lub częściami, a kamera umożliwia. Dajemy moc lotu do samolotów lub grzmotu koni mechanicznych do samochodów. Kiedy tylko chcesz coś zrobić, a nie jest większy zaprojektowany, Cam jest odpowiedzią.

Cam przygotowuje pliki do produkcji. Z tego powodu można myśleć o Cam jako "Slicer Software". Odnosimy rysunki i dane na konkretne instrukcje dotyczące jazdy zautomatyzowanego narzędzia.

Używa kodu G, język programowania generowanego z rysunku, do komunikacji z maszyną sterującą. Kodeks instruuje urządzenie na tym, co robić. Na przykład poprowadzi silniki do poruszania się, jak szybko to zrobić, a zaprogramowana ścieżka powinna przestrzegać. 

Oprogramowanie sprawdza również błędy. Na przykład może ocenić, jeśli model ma jakieś błędy geometryczne, które mogą zmienić proces produkcji. Generuje również narzędzie, zestaw współrzędnych, które maszyna musi przestrzegać podczas procesu obróbki. Dobrym przykładem ustawia sekwencję cięcia. Przed rozpoczęciem operacji, przebijają wysokości, napięcie i prędkość cięcia muszą być regulowane parametry. Różne programy mogą ustawić różne parametry po dokładnym zdefiniowaniu. Te parametry przedstawiają pracę operatorów maszyn, dzięki czemu jest znacznie bardziej komfortowy.

3. Komponenty biegowe CAM.

Oprogramowanie 

Oprogramowanie CAM wykonuje kilka zadań po wejściu plików projektowych:

 • Przekłada dane elektroniczne do obrazów do sprawdzania, przeglądania, pomiaru i edycji danych.
 • Wykonuje kontrole reguły projektowej (DRC) porównującą IPC Netlist z importowanymi danymi
 • Rozpoznaje dane wiertnicze, warstwy graficzne, IPC Netlist, e.t.c format.
 • Weryfikuje również sekwencję zamówienia warstwy.

Przetwarzanie końcowe

Postprocessor jest programem programowym, który zmienia nie-graficzny i wizualny system krzywkowy w prawidłową kontrolę numeryczną. Jest również niezależny od narzędzi do adaptacji sprzętowej do czytelnych ruchów lub języka maszynowego. Więc postprocesor jest kluczowym kierowcą specyficznym dla mechanizmu lub maszyny. Niektóre maszyny mają różne ruchy między operacjach lub zaczynają się w różnych miejscach. Program CAM analizuje model CAD oblicza prawidłowe narzędzia i narzędzie, które będą młynić zamierzone funkcje.

Maszyneria

Maszyny CAM jest końcowy etap przekształcający surowiec w gotowy produkt. Maszyna może poruszać się do przodu lub do tyłu, tworząc zalecany ruch w elemencie kontaktowym zwanym zwolennikiem. Przepisane ruchy i profil followca określa kształt powierzchni styku krzywki, które mogą być płaskie lub okrągłe.

Istnieją różne formy maszyn CAM. Zawierają;  

 • Płyta obrotowa z właściwym profilem 
 • Płyta wyposażona w rowek na twarzy, który zawiera rolkę na zwolenniku.
 • Cylindryczny element składający się z toru cięcia wokół jego powierzchni 
 • Cylinder z odpowiednim profilem cięciem w końcu 
(Przykład oprogramowania PCB przy użyciu)

(Przykład oprogramowania PCB przy użyciu)

4. Różnica kamer PCB między kamerą a CAD

Wprowadzenie do CAD.

Oprogramowanie do projektowania komputera (CAD) umożliwia projektantom budować modele w wyimaginowanej przestrzeni. CAD tworzy dwa i trójwymiarowe modele fizyczne, zastępując ręczny ołówek na projekt i inżynierii. 

Większość czytelników znosi model 2D CAD. Rysunki 2D są płaskie i zapewniają kompleksowe wymiary, układy i potrzebne informacje. Te rodzaje zdjęć mogą być konieczne dla różnych branż, w tym motoryzację, architekturę. Jeśli kiedykolwiek zbudowałeś dom, nadal możesz pamiętać o małym fortunie, który musiałeś rozwijać się na plany pięter. Architektura, która zaprojektowała ich bez wątpienia, używając CAD, aby je stworzyć. 

Rozwój technologiczny zautomatyzował proces produkcji z zaangażowaniem oprogramowania i robota. CAD będący podstawowym filarem tych procesów zmienił zasady zaangażowania. Branże ewoluowały po najlepszych standardach, a CAD przekształcił innowacje PCB. 

CAD Netlist.

Spójrz na swoje schematy, pomyśl o tym, co zrobiłbyś, gdybyś musiał przenieść schemat do narzędzia do układu PCB? Jaki jest skuteczny sposób na to? Następnie możesz spróbować rozpatrywać wizualizacji i udostępniać połączenia między komponentami. Jeśli sieć jest połączeniem między dwoma komputerami, netlist jest listą elementów elektrycznych opisujących obwód. Ważne jest, aby pamiętać, że różni się w formatach i przekazywanych informacji.

Zrozumienie, jak czytać listę netlist pomoże w rozwiązywaniu błędów. Schemat i jego lista netto idą w parze. Możesz wygenerować netlami ze schematyki lub (płaskiej lub hierarchicznej) schematyki z netlii. Informacje o informacjach w schemacie PCB, netto składa się z wielu wpisów danych. Netlist CAD zwykle otrzymał w kilku formatach, w tym

IPC-D-356

IPC-D-356 jest formatem testu elektrycznego tradycyjnie zaprojektowany do dostarczania plików Gerber z opisami netlistami. Teraz definiuje standardowy format netlist, na którym można reprezentować informacje o testach nagiej płyty. Oznacza to, że jest w stanie przechowywać określone instrukcje skoordynowane i wyznaczające pinki. Sporządzono w prawo, IPC-D-356 może zawierać wszystkie informacje System testowy może potrzebować w wykonywaniu zameldowania nagiej płyty w pojedynczym spójnym pliku.

Odb ++.

ODB A akronim do otwartej bazy danych, zastrzeżony format wymiany danych CAD-CAM, który jest przydatny w produkcji i projektowaniu urządzeń elektronicznych. Jego rozwój mieści projektami płytki PCB do przesyłania informacji wśród narzędzi produkcyjnych, projektowych i projektowych od różnych dostawców. Różne firmy produkują oprogramowanie CAM i CAD. Zgadzają się więc na poziomie systemu transferu danych dla CAD-CAM, a ODB ++ ułatwia te transfery.

Kod G 

Kod G "Kod geometryczny" jest dla maszyn CNC (kontrola numeryczna). Kod G obsługuje komunikat zębatych i silników w maszynach. Poinstruują tego, jak działać i wykonać zadanie. Te polecenia prowadzą maszynę po określonej ścieżce narzędzia. 

Na pierwszy rzut oka na plik kodu G wygląda to skomplikowane, ale w rzeczywistości nie jest trudne do zrozumienia:

G01: Interpolacja liniowa

W pierwszej kolejności polecenie kodu zobowiązuje maszynę do poruszania się w linii prostej w ustawionej szybkości i prędkości. Określając pozycje i szybkość, sterownik maszyny oblicza prawidłowe punkty. Inne indywidualne kody wahają się od G00-G003 i G17-G21.

F20.

W kodzie G odnosi się do słów i adresów. F reprezentuje list, a adres jest następujący numer. Przykładem jest, gdy maszyna z wykorzystaniem jednostek cesarskich "F20". Komunikuje się z urządzeniem, aby przenieść 20 cali na minutę. 

S500.

W kodzie G odnosi się do prędkości wrzeciona (RPM). Słowo reprezentuje wrzeciono, a następnie RPM. Przykładem jest wtedy, gdy wpiszesz w "S500" S mówi wrzeciono, aby rozpocząć spinning, a to zrobi to na 500 obrotach RPM.

T01.

Możliwe jest ręczne wprowadzenie narzędzia do taśmy wrzeciona; Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić. Zmiana narzędzia to dwuetapowy proces w młynie; Najpierw wybierzesz narzędzie T-Word, a następnie numer, np. T01. Następnie podąża za zmianą narzędzia, np. M06. Możesz także umieścić je lub napisać razem.

Różnice między kamerą a CAD

Zacznijmy, poznaćmy niektóre podobieństwa, zarówno Cam, jak i CAD Share. 

 • Zarówno CAM, jak i CAD są niezbędnymi narzędziami w produkcji i projektach. Przed krótką ewolucją systemu komputera, narzędzia wykorzystywane do wykonywania krytycznych ról projektowych. Następnie komputery zmieniły scenariusz; Oboje były niedrogie i elastyczne. 

Zmiany te umożliwiły swobodnie producenci do projektowania schematów. CAD i CAM są niezastąpione w dziedzinie projektowania i produkcji.

 • Cam jest korzystanie z komputerowo sterowanych maszynami i oprogramowaniem do automatyzacji produkcji. Cam pomaga inżynierom i maszyny w tworzeniu lub prototypowaniu PCB. CAD ma wiele funkcji niezależnych od kamery, ale cam nadmiernie zależy od CAD. Bez CAD Cam może nie istnieć. Obsługa oprogramowania CAM.
 • Zarówno CAM, jak i CAD są krytycznymi częściami niezbędnego procesu w inżynierii wspomagania komputerowo (CAE). CAM i CAD Renders Elementy w 2D i 3D; Pomagają w szybkim przetwarzaniu i produkcji każdej zaprojektowanej koncepcji.
 • Godne uwagi podobieństwa między tymi dwoma systemami leży w użytkowniku końcowym. Oba programy zależą od przeszkolonych operatorów, aby uzyskać instrukcje dotyczące właściwego specyfikacji.

Różnice 

Jakie są znaczące różnice między kamerą a CAD?

 • System CAM wymaga zarówno kontroli, jak i koordynacji procesu fizycznego, pracy, sprzętu i materiałów. Natomiast CAD obejmuje koncepcje projektowania i analizy produktów.
 • CAD wymaga użycia komputera do przekształcania koncepcji projektowania produktów w szczegółowe projekty inżynierskie. Proces obejmuje utworzenie modeli geometrycznych, które przeszły manipulację i dogłębną analizę. Z drugiej strony Cam wymaga komputerów do pomocy inżynierom, menedżerom i pracownikom produkcyjnym, dzięki czemu zautomatyzują prace produkcyjne poprzez sterowanie maszynami i systemami.

5. Schematyczny schemat wyjścia danych CAM PCB

Cam obsługuje produkcję i prototypowanie. Podstawowym celem jest elementy wiercenia i wstawianie numerycznie sterowane i wstawiające. Kontroler komputerowy, w sterowniku numerycznym, tłumaczy listę kodów do instrukcji. Obrabiarki natychmiast zrozumieć przetłumaczone instrukcje. 

CAM PCB

Preparaty przed procesem kamer PCB

Najważniejsze informacje uzyskane przez producenta PCB jest plik Gerber i informacje PCB. Gerber Format to otwarty format pliku obrazu binarnego 2D. Przemysł oprogramowania PCB używa go jako standardowego formatu pliku, aby opisać obrazy PCB do warstw miedzi, masek lutowniczych, legend itp. 

W procesie operacyjnym inżynierowie optymalizują pliki Gerber, umieszczającym w Mind Dostępny sprzęt fabryczny i moc przetwarzania. Następnie przygotowują instrukcję produkcyjną / instrukcje dostosowane do zdolności firmy. Przegląd Gerber, Manufaktura CAM, zwykle trwa dzień. 

Obecnie deski sztywne polecenia znaczącego udziału w świecie PCB. Należy również pamiętać, że IPC6012 jest podstawą producentów do wykonywania projektowania i przetwarzania PCB. Tak więc projektanci muszą zrozumieć kilka procesów wymaganych przez zakłady przetwarzania PCB dla projektu PCB. 

W przypadku pożądanego sztywnego wyniku PCB dla producentów: szerokość linii 3MIL, minimum. Rozmiar mechaniczny 8MIL, minimalny wiertarka laserowa 4mil. Minimalna dziura PTH BGA do otworu Odległość 8mil. Limit projektu prowadzi do spadku wskaźnika kwalifikacji produktu i wzrost kosztów. Jest to możliwość zbadania możliwości idealnego producenta PCB w świecie projektowania.

Zaprojektowany minimum odstępu linii, BGA, otwór itp. Na diagramie obwodach wpływa na wydajność. Z kolei wpływa na koszt przetwarzania. Projekty muszą być tak duże, jak to możliwe w rozsądnym układzie obwodu, panelnizny pojedynczej płyty, wykonując linię produkcyjną. 

Czasami wykonywanie mniejszych PCB nie wpływa na koszt, ponieważ cięcie miedzi. Możesz naprawić laminat odziany, aby obniżyć koszty. Jest to możliwe, że komunikujesz się z producentami PCB, aby zrozumieć deski projektowe. Bądź gotów również zaakceptować wskazówki, aby osiągnąć najwyższe wykorzystanie płytki PCB w celu zmniejszenia kosztów.

PCB CAM-DESIGN DESIGN dla warstwy miedzianej

Ewoluowały technologie PCB, a zatem konsumenci wymagają szybszego i bardziej solidnych produktów. PCB rozwinęły się z tradycyjnej pojedynczej warstwy do desek składających się z dwóch sześciu i czterech. Jednak czasami trafia do tylna do szesnastu warstw dielektrycznych i dyrygentów. 

Dlaczego więc liczba warstw zwiększa się? Więcej warstw oznacza, że ​​zarząd zwiększa jego zdolność do dystrybucji mocy. Oznacza to również zmniejszoną rozmowę, wspierając szybkie sygnały i wycinają zakłócenia elektromagnetyczne. Dlatego liczba warstw zależy od częstotliwości działania, aplikacji, gęstości pinów i wymogu warstw sygnału. 

Dwuwarstwowa warstwa warstwy 1 / górna warstwa działa jako warstwa sygnału. Dzięki czterowarstwowej stosie warstwy 1 i 4 / górne i dolne warstwy działa jako warstwy sygnałowe, warstwy 2 i 3 służą jako samoloty. W warstwie pre-PEG oblicz dwie lub więcej tablic dwustronnych i używać ich jako dielektryk między warstwami. Sześciarstwowa płytka PCB dodaje dwie kolejne warstwy miedziane; Piąta i druga warstwy służą jako samoloty, a warstwy 1,3,4 i 6 pracują jako warstwy sygnałowe.

Na dielektrykach w sześciowarstwowej płycie, warstwy 2 i 4 tworzą rdzeń; pre-peg składa się z warstw dielektrycznych 1, 3 i 5. Materiał wstępny pozostaje bardziej miękki niż materiał rdzenia, ponieważ materiał musi się ochłodzić. Płyty wielowarstwowe zwiększają warstwy miedzi i dielektryczne na stosie. W ośmiowarstwowej płytce drukowanej siedem wewnętrznych rzędów dielektrycznych łączy cztery warstwy płaszczyzny i cztery warstwy sygnału. Ponadto płyty 10- i 12-warstwowe dodają liczbę warstw dielektrycznych, zwiększają liczbę warstw sygnałowych i zachowują cztery warstwy.

PLIK maski lutowniczej PCB CAM

Maska lutownicza / maska stopu lutowniczego / odporność na to gruby polimer nakładany na ślady miedzi. Dlatego pomaga chronić go przed utlenianiem i zapobiega tworzeniu się mostków lutowniczych blisko, rozstawionych podkładek lutowniczych. Wręcz przeciwnie, mostek lutowniczy jest niepożądanym połączeniem elektrycznym między dwoma przewodnikami przez małą plamkę lutowia. 

Ciecz epoksydowa jest najtańszą żywicą i doskonałym izolatorem przed agresywnymi środowiskami. Pozytywnie przyczyniają się do mechanicznej ochrony płytek PCB. Po połączeniu żywicy epoksydowej i poliuretanu szybko wspinają się w lepkości, aż do pełnego wygojenia. Inne typy obejmują suche zdjęcia filmowe, płynne zdjęcia obrazowe itp.

Wiercenie PCB CAM–CNC

Pliki wiertnicze to pliki CNC używane w sterowaniu maszynami, które wiercą otwory PCB. Pliki wierteł są jak pliki Gerber, ponieważ oba mają kod CNC jako podstawę. Ale pliki ćwiczeń zawierają dodatkowe polecenia dotyczące szybkości posuwu, które nie mają zastosowania w Gerber. Najczęstszym plikiem wierteł jest Excellon.

PCB CAM–Sitodruk 

Sitodruk jest warstwą śladową atramentu służącą przede wszystkim do identyfikacji komponentów. Testuje również punkty, części PCB, symbole ostrzegawcze i logo i stosuje je po stronie komponentu. Szczegółowy sitodruk pomaga producentowi i inżynierowi zidentyfikować lub zlokalizować szczegóły. Tusz używany do oznaczeń jest nieprzewodzącym i wysoce sformułowanym tuszem epoksydowym, który może być czarny, biały lub żółty.

(Wykorzystanie sitodruków w produkcji PCB)

(Wykorzystanie sitodruków w produkcji PCB)

Kontrola akcesoriów

Klasyfikacja PCB może należeć do sztywnej PCB lub flex PCB. Sztywna płytka drukowana jest również podzielna na trzy typy: wielowarstwowe, dwustronne i jednostronne. Możesz dalej klasyfikować PCB na trzy klasy jakości: 1,2 i 3. Przy czym w ramach tej klasyfikacji kurs 1 zawiera najniższy wymóg. Różne klasy PCB prowadzą do jakości PCB w metodach kontroli, złożoności i testowaniu. Wielowarstwowe i sztywne dwustronne płytki drukowane stanowią szerokie zastosowanie w produktach elektronicznych. Z drugiej strony płytki DRUKOWANE Flex są czasami stosowane w wyjątkowych okolicznościach. Standardy kontroli PCB występują przede wszystkim w kilku aspektach:

 • Normy sporządzone przez kraje
 • Standardy wojskowe w zależności od kraju 
 • Normy przemysłowe
 • Operacje kontrolne według dostawcy urządzenia
 • Oznaczone na pcb projekt procesu projektowania

Plik narzędzia autorskiego (lista sieci IPC)

Ostatnią częścią procesu produkcji PCB jest kontrola i testowanie. BOM zawiera różne pliki używane do ostatniego programowania inspekcji sprzętu. W związku z tym dane w tym samym pliku są przedstawiane za pomocą IPC-2581. 

Testy funkcjonalne danych z listy sieci są w tym samym pliku i można ich użyć do tworzenia urządzeń testowych i programowania sprzętu testowego. Wszystkie dodatkowe informacje w plikach readme pomagają wyjaśnić dane PCB podczas procesu produkcyjnego.

6. Rzeczy, które CAM może Ci pomóc / dlaczego powinniśmy używać CAM

Korzystanie z CAM ma różne zalety, jeśli chodzi o przetwarzanie komponentów stosowanych w firmach produkcyjnych. W porównaniu do maszyn obsługiwanych ręcznie, CAM oferuje: 

 • Wiele formatów elektronicznych
 • Konwertowanie danych inteligentnych
 • Popraw możliwości produkcyjnych projektu
 • Sprawdź funkcję siatki
 • Zwiększ produktywność
 • Zapewnij niezbędne narzędzia do produkcji i testowania

7. Konsekwencje pomijania testu krzywkowego

Testowanie jest niezbędne dla zespołu PCB. Bez intensywnych testów cała płytka drukowana PCB może się rozpadać w więcej niż w jedną stronę. Posiadanie niepowodzenia produktu w polu w niewłaściwym czasie może mieć katastrofalne wyniki dla Twojej firmy. Oto niektóre z wspólnych usterki, gdy pomijasz test krzywkowy;

 • Zwiększ szansę na błędy na ekranie
 • Zwiększ koszt i cytat
 • Unikaj ostrych kątów.

Systemy CAM są również ważne dla producentów jako ich potężny sprzęt. Sklepy maszynowe na całym świecie czerpią korzyści z doskonałego oprogramowania CAM poza zaradnie programując swoje zadania obróbki. Operatorzy mogą zatem strukturować ich obciążenie pracą, ustaw narzędzie, a stymulują funkcje, dzięki którym praca jest łatwa. Istnieją pewne ograniczenia projektowe dla maszyny dołączonej. 

 • Są przeznaczone do określonego zadania i nie są wszechstronne.
 • Wymagają wykwalifikowanego operatora, programistów do uruchomienia
 • Potrzebują również inwestycji z góry. 

Jednak raz na miejscu potencjalnie oszczędzają czas i wydajność, rosnące koszty i oszczędzanie tysięcy.

(Prawdopodobnie będziesz miał wady, gdy pomijasz test CAM)

(Prawdopodobnie będziesz miał wady, gdy pomijasz test CAM)

Streszczenie

Nasze eksperckie rozwiązanie projektowe będzie współpracować z Ciebie, aby wybrać najlepsze systemy PCB i CAM i wdrożyć je do unikalnego środowiska. Naszym celem jest benchmarku, co robimy, poprawiając naszą usługę, proces i procedury. 

Skalujemy nowe wysokości, budując naszą siłę i zaufanie przy jednoczesnym zarabianiu satysfakcji z naszej listy klientów na całym świecie. Naszym namiętnym, dedykowanym zespołem ekspertów jest głównym powodem naszego sukcesu. Poprawimy współpracę między domenami PCB i utrzymujemy łączność za pomocą elektronicznych systemów sprzętowych.