Blog  /  9 powodów, dla których nie polecamy trawienia PCB w domu

9 powodów, dla których nie polecamy trawienia PCB w domu

Trawienie PCB potrzebuje wielu materiałów

Działanie DIY PCB nie jest łatwym zadaniem. Zacznij od, musisz zorganizować wiele materiałów. Będziesz potrzebował przynajmniej

1. Papiery i przejrzyste arkusze

2. Roztwór do trawienia

3. Naciskając żelazo

4. światło ultrafioletowe

5. Lutownica i lutownica

Lista nie jest zbyt krótka. Będziesz stawić czoła wyzwaniom w organizacji materiałów. Niektóre z nich są również dostępne tylko dla firm. 

Nie ma odpowiednich materiałów, może utrudnić proces trawienia. Możesz skończyć z biedną jakością PCB, który działa nieprawidłowo. Połączenia miedzi nie będą również optymalne. W związku z tym wszystkie wysiłki i pieniądze będą odpadły.

Jest to pierwszy powód, dla którego sugerujemy, że pójdziesz na profesjonalne trawienie.

Nie możesz mieć odpowiedniego światła trawienia

Proces trawienia PCB wymaga profesjonalnego sprzętu. Wśród nich kluczowy jest lightbox UV. Musisz wystawić płytki PCB do światła UV, aby utwardzić Etch. 

Producenci PCB używają zaawansowanych lightboxów UV, aby utrzymać PCB. Jednakże, uzyskanie takiej oferty UV Lightbox do użytku domowego nie jest praktyczne. Ponadto musisz wydać sporo pieniędzy.

Nie popełniaj błędu trawienia płytki PCB pod normalną lampą. To nie osiągnie twojego celu. W szczególności potrzebujesz światła UV do pracy.

Niektórzy entuzjastom tworzą własne lightbox za pomocą różnych materiałów. Nie są jednak skuteczne i mogą utrudniać produkcję PCB.

led

Problemy z obrazowaniem podczas trawienia PCB

Trawienie PCB wymaga użycia profesjonalnych programistów. Najpierw musisz spryskać dewelopera na planszy. Potem pomoże, gdyby czekał na jakiś czas przed rozpoczęciem szczotkowania. Jednak proces nie jest taki prosty.

Po pierwsze, musisz wziąć maksymalną ochronę. Deweloperzy PCB mogą uszkodzić nasze skórki. Będziesz potrzebował rękawic i innych narzędzi do ochrony. Takie prędkości nie zawsze są łatwe do znalezienia.

Następnie musisz wiedzieć, ile czasu czekać. Jeśli szczotkujesz komputer PCB za wcześnie, twoje trawienie nie odniesie sukcesu. Dodatkowo pomogłoby, gdybyś był ostrożny podczas czyszczenia. W przeciwnym razie ślady nie będą prawidłowo wyjść.

W rezultacie zalecamy przejście na profesjonalny montaż PCB.   

Wybór odpowiedniego odczynnika trawienia

Trawienie PCB wykorzystuje szereg aktywności. Możesz użyć-

1. Chlorek żelaza

2. Alkaliczny amoniak

3. Kwas Siarkowy

4. Nadtlenek wodoru

Pomogłoby to, gdybyś wybrał właściwy etchant na podstawie swoich celów. Wraz z tym, musisz także wybrać odpowiedni odczynnik trawienia. Zależy to od wybranego rozwiązania trawienia. 

Idąc na niewłaściwy odczynnik może być niebezpieczny. Może utrudnić poprawny dostawcę usług PCB. Na szczęście istnieją różne produkcje PCB. Możesz także narażać się na szkodliwe reakcje chemiczne. 

Proponujemy skonsultować się z ekspertem przed DIY Trawiące. W przeciwnym razie wytwarzaj swoje PCB z niezawodnej firmy, aby uzyskać najlepsze wyniki. 

Prawidłowy recykling odczynnika trawienia

Twoje zadanie nie kończy się wyborem odpowiedniego odczynnika trawienia. Pomogłoby to, gdybyś również bezpiecznie go wyrzucił.

Jak widać, trawienie wymaga reakcji chemicznych. Wybrany odczynnik, który wybierzesz, jest odpowiedzialny za to. Oznacza to, że musisz podjąć odpowiednie środki ostrożności przed niebezpieczeństwami. Jedna ostrożność jest właściwym recyklingiem odczynnika trawienia.

Nie możesz odrzucić odczynnika do odpływu. Będzie zanieczyszczać środowisko, a także przełamać prawo. Z tego powodu producenci PCB inwestują w recykling odczynnika podczas trawienia PCB. Jednakże może nie być możliwe recykling odczynnika w swoim domu.

Idąc na profesjonalny proces trawienia usuwa wszelkie obawy dotyczące recyklingu.

Odpowiednia kontrola temperatury

Pomogłoby to, gdybyś miał optymalną kontrolę temperatury do trawienia PCB. Producenci używają wyrafinowanego sprzętu, który automatycznie kontroluje temperaturę. Jednak ta zaleta nie jest dostępna dla producentów DIY PCB.

Korzystanie z niewłaściwego ciepła może utrudniać proces trawienia. Może również uszkodzić deskę i ślady. Ostatecznie cały projekt może zawieść tylko z powodu niewłaściwej kontroli temperatury.

Niezawodna firma produkująca PCB nigdy nie będzie miała tych problemów. Zawsze będą one używać odpowiedniej temperatury dla sukcesu PCB. 

Natura PCB Akwaforta potrzebujesz

Jak wytrawić PCB miedzi? 

Jeśli zadasz to pytanie, nie powinieneś iść do trawienia PCB w domu. Musisz wiedzieć, że producenci używają różnych metod grawerowania. Na przykład można użyć mechanicznego trawienia lub trawienia chemicznego. Oczywiście wybór procesu trawienia zależy od kilku rzeczy.

Na przykład można użyć mechanicznego trawienia do wyeliminowania wąskich pasków miedzi. Przydatne jest również do oddzielania elementów obwodów z płyty.

Z drugiej strony, aktywność chemiczna wykorzystuje płyn korozji do usuwania miedzi. Jak powiedzieliśmy wcześniej, musisz rozważyć wiele rzeczy do wyboru odpowiedniego procesu trawienia. W przeciwnym razie masz kłopoty!

Zalecamy przyjęcie profesjonalnych usług PCB. W ten sposób wybierają najlepszą procedurę opartą na Twoich potrzebach.  

pcba

Potrzebujesz odpowiedniej ochrony trawienia PCB

Trawienie PCB to niebezpieczny proces. Musisz wykonać różne kroki, które mogą być ryzykowne. Producenci PCB korzystają z zaawansowanych urządzeń i maszyn. Narzędzia zwiększają bezpieczeństwo procesu i zmniejszają ryzyko. 

Firmy spędzają również dużo na przekładni ochronnej. Zobaczysz, że ludzie noszą odzież ochronną, rękawiczki, okulary i więcej w fabryce PCB. Są to specjalne wyposażenie przeznaczone do działań niebezpiecznych.

Utwardzanie płytki drukowanej w domu wymaga również sprzętu ochronnego. Jednak mogą nie być łatwe do znalezienia, zwłaszcza odzieży ochronnej. Ponadto będziesz musiał mieć znaczną inwestycję. 

Takie kłopoty zmniejszają wydajność i narażone na ryzyko. Więc idź na profesjonalną produkcję PCB.  

Nie masz zaawansowanego sprzętu do trawienia PCB.

Powiedzieliśmy to kilka razy. Firma produkująca PCB korzysta z zaawansowanych maszyn do tworzenia i wytwarza PCB. Maszyny kosztują setki i tysiące dolarów. Oczywiście, entuzjasta PCB nie będzie mogła na to pozwolić na to. 

Kupowanie takich maszyn jest również bezużyteczne, chyba że dokonasz dużych partii PCB. Nie będziesz miał też pokoju w swoim domu. Maszyny są duże i nieporęczne.

Ostatecznie nie ma sensu, aby spędzić tak wiele. Możesz zdobyć swój komputer PCB o mniejszym koszcie firmy PCB. I to jest również najlepszy sposób na wyjazd. 

Wniosek

Jak widać, trawienie PCB w domu nie jest dobrym pomysłem. Możesz narazić się na niebezpieczne chemikalia i zrujnować zdrowie. Ponadto nie masz odpowiednich narzędzi do użycia. Nie wiesz też o niuansach, które wpływają na proces trawienia. 

W rezultacie produkcja PCB może stać się bezużyteczna. Nie będziesz mógł korzystać z PCB, ponieważ są wadliwe. Tak więc zawsze chodź niezawodnego producenta PCB, aby tworzyć Twoje PCB. Oferujemy Ci potrzebującym dostosowanie. I produkujemy PCB w najnowocześniejszej technologii i sprzęcie. Istnieją również zniżki zbiorcze, powinieneś więcej.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatną konsultację na zamówieniu.