Blog  /  LED COB: Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

LED COB: Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Wszyscy usłyszeliśmy powiedzenie o tym, jak dwie głowy są lepsze niż jeden. Informacje o diodach LED COB, a to jest również taka sama zasada, że ​​większość używanych pakietów wiórów LED. W związku z tym istnieje wiele pakietów wiórowych, aby wybrać. Mianowicie, można uzyskać diody montowane na powierzchni, diody chip-on-pokładowe, wiele żetonów na pokładzie diod LED, oraz wiele żetonów i kubków na pokładzie pakietów. Niemniej jednak w tym przewodniku będziemy zbadać diody LED COB i co są dokładnie. Przekonasz się, że są dość przydatne. Na przykład można je wykorzystać w następnym projekcie DIY LED Grow-Light Project. Ale najpierw pozwól nam zbadać, co jest LED COB i jak to działa.

Co to jest COB LED i jak działa COB LED Lights? 

cob led-1

Jak opisano w wprowadzeniu, COB stoi na pokładzie wiórów. Technologia przybyła tylko na rynek w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W ten sposób możemy uznać go za stosunkowo nowy w porównaniu z innymi standardami.

LED COBs składają się z wielu chipów LED zgrupowanych i połączonych razem, aby utworzyć jeden moduł. Zwykle są dziewięć chipów (lub więcej) w module. Jak można powiedzieć, może to wynieść bardziej intensywne oświetlenie, które może osiągnąć do 250 lumenów (przy 20 mA) na dużym układzie. Ponadto pojawiają się jako jedno światło, w przeciwieństwie do wielu pojedynczych świateł. 

Zalety i wady LED COBs

cob led-2

W tej sekcji obejmiemy kilka plusów i wady stosowania diod LED COB.

Plusy:

 • Większa odporność termiczna (zwłaszcza po sparowaniu z radiatorem LED)
 • Kompaktowy
 • Wysoka wydajność światła
 • Lepszy efekt oświetlenia
 • Większy obszar chłodzenia
 • Wymagają jednego obwodu z dwoma kontaktami do zasilania.
 • Niższe stopy awarii z powodu mniejszej ilości punktów spawania
 • Silne możliwości antywibracyjne

Cons:

 • Ograniczona ilość kolorów
 • Wydajność światła zmniejsza się wraz z wielkości układu.

Aplikacje i zastosowania LED COBs

Możesz być ciekawy, jak można użyć LED COBs. Być może ta sekcja zaoferuje ci trochę inspiracji. W nim przyjrzymy się kilku zastosowań i zastosowań dla diod LED COBs.

 • Światła uliczne
 • Home Light Fixtures.
 • Oświetlenie wysokiego zatoki
 • Lampy LED
 • Downlights.
 • Proste oświetlenie fragmentów i korytarzach
 • Oświetlenie plac zabaw
 • Wymiana oświetlenia fluorescencyjnego
 • Flash kamery Smartphone
 • Lekki pasek

Dioda LED COBs V. SMD

Diody LED SMD (Urządzenie do montażu powierzchniowe są obecnie najbardziej popularnymi diodami LED na rynku. Możesz uznać ich za poprzednikiem LED COBs. SMD są całkiem jak diody LED COB, ponieważ nie wymagają bezpośredniego kontaktu z przewodami. Zamiast tego używają drobnych metalicznych kontaktów do funkcjonowania. Chip LED łączy się z podłożem PCB

PCB jest zwykle w kształcie kwadratu lub prostokąta. Możesz zidentyfikować układ LED za pomocą swojego położenia na SMD. Wygląda jak mały czarny punkt na środku PCB. SMD pojawiają się w różnych rozmiarach, w tym:  2835 (2,8 x 3,5 mm), 3030 (3,0 x 3,0 mm) i 3014 (3,5 x 2,8 mm). Dodatkowo można je znaleźć w 5050 (5,0 x 5,0 mm) i rozmiary 5630 (5,6 x 3,0 mm).

Jedną z największych funkcji SMD LED jest wtedy, gdy zawiera diodę RGB (czerwony, zielony i niebieski), można wyprowadzić prawie dowolny kolor. Dlatego używamy diod LED SMD w urządzeniach do telefonów komórkowych. Dodatkowo używamy również diod LED SMD w świetle taśmy i wyspecjalizowane żarówki.

cob led-5

Jednak jaka jest różnica między diodami Diodami SMD i LED COB? 

Po pierwsze, diody LED COB mają dziewięć lub więcej diod, podczas gdy chipsy LED SMD zawierają do trzech diod z podłączonym obwodem do każdego. Każdy obwód światła LED SMD ma katodę i anodę. W porównaniu z modułami LED COB, które mają wszystkie diody podłączone do pojedynczego obwodu. W związku z tym światło z modułu LED SMD wygląda jak projekty z wielu źródeł. Odwrotnie, światło z LED COB wygląda jak projekty z jednego jednolitego źródła światła. 

Jednak to również daje moduł LED SMD zaletą. Pozwala to zawierać diody RGB, które możemy wykorzystać w żarówkach zmieniających kolor. Dodatkowo moduły LED SMD są niezwykle jasne. Mogą wyprodukować do 100 lumenów na Watt. Diody LED COB są nadal lepsze w zastosowaniach jednorazowych. Ponadto zapewniają lepsze wskaźniki LUMEN na WATT w porównaniu z diodami SMD. Wymagają również mniej energii.

COB vs. LED CREE

Przemysł uważa CREE za jednym z największych producentów i innowatorów w jasnej innowacji LED. Nie tylko CREE odnosi się do firmy, ale odnosi się również do technologii oświetleniowej, którą tworzą. Jedną z najbardziej znalnych cech technologii jest brak rtęci. 

Możesz je znaleźć z zielonymi i niebieskimi wiórami LED. Są wystarczająco potężne, aby dostarczyć do 815 lumenów światła. To jest, jeśli są w obudowie satchoodpornej. Możesz użyć ich w zastosowaniach częstotliwości radiowych, podświetlenia, ogólnego oświetlenia, falowników słonecznych i dostawców energii.

Podczas porównania systemów Cree Lights do COB LED Lights, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że wyglądają inaczej. Systemy oświetlenia LED Cree są większe i mają szerszy obszar PCB. Dzięki większym obszarom powierzchni CREE systemy mogą rozpraszać większe ilości ciepła. To ważne, ponieważ może wpływać na żywotność chipa. 

Po raz kolejny LED COB działa jako pojedyncze jednolitego źródła światła. Systemy CREE LED pracują bardzo podobnie jak diody LED SMD. Składają się z różnych elementów związanych z podłożem PCB. Dzięki konstrukcji diody LED COB może oświetlić duży kąt wizualny.  

Dodatkowo diody LED COB mają lepsze stosunki Lumen / Wat niż LED CREE. Jest również bardziej wydajny ciepło.  

Elastyczny pasek LED COB

Elastyczny pasek LED COB

Wcześniej na krótko dotknąmy Diody LED SMD i porównaliśmy je do diod LED COBs. Ogólnie rzecz biorąc, SMD składa się z układu LED, kapsułkowania fosforu, punktów lutowniczych L i plastikowego reflektora. 

Elastyczne światła taśmy używają miniaturyzowanych wersji LED COB. Dlatego mogą być trochę bardziej uproszczone w swoim projekcie niż SMD. Składają się z folii fosforowej, chipa i punktów lutowniczych pod spodem. Dlatego używamy go w LED Light Paski.

Kompiszczymy flip-chip divat w dół środka światła paska. Możesz znaleźć do 512 diod LED dla każdego metra. Najlepszą rzeczą w przypadku pasków LED opartych na COB jest brak hotspotów LED. Hotspot odnosi się do niespójnie jasnych obszarów na pasku Flex LED SMD.  

Paski COB Flex produkuje płynne, spójne oświetlenie paska. Paski COB LED Flex są również jaśniejsze niż światła pasków opartych na SMD. Ze względu na mniejszy rozmiar diody są one o wiele bardziej elastyczne i wytwarzają mniej ciepła. Możesz je cięć i golić. Dodatkowo przychodzą w małej różnorodności kolorów i rozmiarach.

LED COB LEDS.

LED COB LEDS.

Jak widać, diody LED COBs są bardzo przydatne. Po raz kolejny możesz użyć ich do tworzenia różnych projektów, takich jak COB LED rosną światło. Jeśli nie masz zielonego kciuka i nie lubisz roślin, zawsze możesz stworzyć swój własny koncentrujący LED LED Light Light. 

Możesz to zrobić za pomocą zindywidualizowanych pasków LED COBs, pojedyncze moduły lub żarówkę LED COBs. Technologia jest dość wszechstronna.  

Fakt, że możesz zastąpić wyładowanie o wysokiej intensywności z LED Lampy COB COB, podkreśla ich przydatność. Jakie są lampy kukurydziane LED? Są to duże żarówki, które używają rzędów poszczególnych diod LED COBs, aby emitować potężne światło. Większość ludzi widzi ich jako realnej wymiany żarówek halogenkowych z powodu ich wydajności. 

FAQ

Dlaczego COB jest lepsza? 

LED COB są małe, elastyczne i energetyczne. Mają też duże rozpraszanie ciepła, gdy sparujesz je z radiatorem LED. Dodatkowo dostarczają świetne światło / waty na obszar. Zasadniczo zapewniają większą gęstość światła.

Jak długo trwa LED COB?

Lifespan LED COB "zależy od tego, jak ich używasz i ile ciepła jest wokół nich. Średnia oceniana żywotność diody LED COBs wynosi 50 000 godzin. To jest, jeśli używasz ich przez średnią 12 godzin dziennie. 

Czy diody LED COB potrzebują sterowników?

LED COBs niekoniecznie wymagają funkcjonowania sterowników. Robią one jednak wymagają spójnej i stałej mocy. Najlepszym sposobem na utrzymanie prądu LED COBs jest kierowca.  

Wniosek

Istnieje siła w liczbach, a diody LED COB to wyjaśnia. Ponadto LED COBs mają bardzo prosty projekt obwodu. Są łatwe w użyciu i zapewniają wysoką gęstość światła. Po przeczytaniu powyższego przewodnika możesz włączyć je do następnego projektu. Niemniej jednak mamy nadzieję, że lubiłeś czytać ten przewodnik. Odwiedź resztę witryny, jeśli jesteś zainteresowany Więcej informacji o diodach LED i PCB. Dziękuję za przeczytanie.