Blog  /  Najbardziej kompleksowe wprowadzenie do komponentów PCB

Najbardziej kompleksowe wprowadzenie do komponentów PCB

Płytki obwodów drukowanych są niezbędne w procesie produkcji obwodów drukowanych. Ale jak się zabrać do wyboru najlepszych komponentów do produkcji płytek drukowanych? Wiele z nich to standardowe części z półki, które można szybko zidentyfikować, znaleźć, a następnie zakupić. Ale inne szczegóły będą bardziej zastrzeżone dla Twojego projektu, co oznacza, że będą one trudniejsze do znalezienia. Osiągniesz swój proces montażu PCB szybciej, jeśli wiesz, jakie części są potrzebne.

Ten artykuł jest systematyczna rozmowa o tym, czego potrzebujesz, jeśli chodzi o elementy obwodów drukowanych. Ze wszystkimi funkcjami, których potrzebujesz, możesz być pewien, że proces montażu PCB będzie łatwy.

Contents

1. Co to jest komponent PCB?

Element obwodu drukowanego jest częścią elektryczną, która wchodzi w skład całej płytki drukowanej. PCB składa się z elementów elektrycznych, takich jak diody, kondensatory, bezpieczniki i rezystory. Aby płytka drukowana działała sprawnie, każdy element musi spełniać swoją rolę. Jeśli jedna z części ulegnie awarii, płytka drukowana może nie działać zgodnie z przeznaczeniem.

(Elementy płytki drukowanej)

(Elementy płytki drukowanej)

2. Identyfikacja komponentów PCB

Płyty PCB są wszechobecne, jeśli chodzi o prawie wszystkie komponenty elektroniczne. Podczas projektowania płytek drukowanych, składniki, które wchodzą w skład całego projektu PCB mają duże znaczenie; jako projektant, poniżej przedstawiamy to, co może być potrzebne, aby mieć z tyłu głowy, jeśli chodzi o identyfikację komponentów PCB.

   2.1 Po pierwsze, określ płytkę drukowaną lub PCB

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić płytkę PCB, która będzie pasować do Twojego projektu. Istnieje kilka rodzajów płytek PCB. Czy projekt wymaga płytek PCB typu flex, rigid czy rigid-flex? Należy wybrać właściwą płytę PCB odpowiednią dla danego projektu.

   2.2 Identyfikacja innych elementów obwodu elektronicznego typu "nut and bolt

Jako projektant, będziesz musiał zamocować swoją płytkę PCB. Jeśli chodzi o mocowanie, należy wybrać pomiędzy nakrętkami i śrubami. Śruby są dostępne w różnych rozmiarach długości, ale nakrętki mają standardowy rozmiar. Ponownie, w zależności od miejsca, w którym użytkownik zamierza używać płyt PCB, może być zmuszony do wyboru pomiędzy nakrętkami a śrubami.

   2.3 Bateria, bezpiecznik, dioda i tranzystor płytki drukowanej

Prysznic, diody, bezpieczniki i tranzystory to podstawowe elementy płytki drukowanej. Bateria zasila całą płytkę drukowaną. Tranzystor wzmacnia ładunek. Dioda pozwala na przepływ prądu w jednym kierunku, blokując jednocześnie drugi. Bezpiecznik przerywa obwód, jeśli płynie w nim zbyt duży prąd.

   2.4 Jeden lub więcej procesorów

Płytki drukowane wymagają procesorów. Procesory odgrywają istotną rolę w odbieraniu danych wejściowych i dostarczaniu odpowiednich danych wyjściowych. W zależności od części płytki drukowanej, może być konieczne umieszczenie na niej więcej niż jednego procesora. Nowoczesne płytki obwodów drukowanych zawierają kilka rdzeni przetwarzających, które współpracują ze sobą w celu przetwarzania instrukcji.

   2.5 Złącza na mniejszych płytkach drukowanych (zwłaszcza na płycie głównej)

Płytki drukowane wymagają złączy. Złącza to małe urządzenia elektroniczne, które łatwo i szybko przerywają lub rozłączają ścieżkę obwodu. Złącza występują w różnych kształtach, rozmiarach, poziomach jakości i złożoności. Najpopularniejsze typy złączy to jednoczęściowe o krawędzi karty i dwuczęściowe typu board-to-board. Jednoczęściowe złącza krawędziowe są idealnym typem dla małych obwodów drukowanych.

   2.6 Pozostałe układy na płytce drukowanej

Istnieje wiele komponentów, które są wykorzystywane do produkcji obwodów drukowanych. Komponenty te są również znane jako chipy. Podczas projektowania PCB, istnieje wiele chipów wymaganych oprócz diod, tranzystorów, bezpieczników i diod. Inne układy scalone, które są wykorzystywane do produkcji płytek drukowanych, to kondensatory, diody LED, miedź i potencjometry, by wymienić tylko kilka z nich.

   2.7 Miejsce podłączenia pamięci RAM (Random Access Memory) na płytce drukowanej

RAM jest pamięcią urządzenia. It' is the "random access" because you can access any memory cell directly provided you know the column and row that intersect at that cell. Na płytce drukowanej, pozycja podłączenia pamięci RAM ma duże znaczenie. Dla najlepszego działania, pamięć RAM musi znajdować się w sąsiedztwie gniazda procesora.

(Kilka elementów PCB na białym tle)

(Kilka elementów PCB na białym tle)

3. Lista komponentów PCB

Bez szczegółów, PCB jest niczym innym jak gołą płytą. PCB składa się z kilku części, takich jak te zaznaczone poniżej:

Rezystor - w płytkach PCB znajdują się rezystory. Podstawową funkcją rezystorów jest kontrolowanie przepływu prądu do innych części płytki PCB. Rezystory są cienkimi, prostokątnymi płytkami lub folią poliestrową. Większość z nich ma kolor brązowy lub niebieski, choć dostępne są także w kilku innych kolorach.

Kondensatory - kondensatory odgrywają istotną rolę w przechowywaniu ładunków elektrycznych. Występują w postaci dużych cylindrów lub małych dysków w kształcie gumy do żucia.

Dioda LED - dioda emitująca światło jest kluczowym elementem, który emituje światło. Jest niezbędną częścią płytki drukowanej i występuje w odmianach jedno-, wielokolorowych, o dużej i małej mocy. Najczęściej spotykane są diody jednokolorowe i o małej mocy.

Tranzystor - tranzystory to urządzenia półprzewodnikowe, których rolą jest przełączanie lub wzmacnianie mocy i sygnałów elektronicznych. Tranzystory oprócz kształtu litery "D" można rozpoznać po trzech końcówkach. Na płytce drukowanej, Q jest często oznaczeniem lokalizacji tranzystorów.

Induktor - induktory przechowują energię elektryczną w postaci energii magnetycznej. Identyfikacja cewek jest nieco trudna. Na płytce drukowanej można znaleźć cewki oznaczone kolorami lub w postaci surowych przewodów. Na szczęście projektanci obwodów drukowanych używają litery L do oznaczania cewek.

Dioda - dioda jest bardziej elektroniczną wersją zaworu zwrotnego. Podstawową funkcją diody jest umożliwienie przepływu prądu elektrycznego w jednym kierunku przy jednoczesnym blokowaniu go w kierunku przeciwnym. Diody są bardzo istotne na płytce PCB.

Układ scalony - układy scalone pełnią funkcję oscylatorów, wzmacniaczy, timerów, czy pamięci. Układy scalone to małe płytki, zazwyczaj wykonane z krzemu. Mogą pomieścić od setek do milionów rezystorów, kondensatorów i tranzystorów.

Transformatory - to transformatory składające się z dwóch cewek, których podstawową funkcją jest zmniejszenie lub zatrzymanie zasilania.

Czujnik - niektóre z podstawowych części czujników mierzą takie cechy, jak ciśnienie, światło lub dźwięk. Czujniki przekształcają mierzalne działania fizyczne na odpowiedniki elektryczne. Następnie przetwarzają je tak, aby sygnały elektryczne zostały przetworzone.

Potencjometr - najczęściej potencjometry wykorzystywane są do celów pomiaru napięcia lub potencjału elektrycznego. Potencjometry są zwykle oznaczane w omach za pomocą trzech cyfr. Dwie początkowe cyfry oznaczają cyfry znaczące, a ostatnia jest mnożnikiem potęgi 10.

Oscylator kryształowy - Oscylatory mają na płytkach oznaczenia w postaci liter X i Y. Urządzenia te są niezbędne do zapewnienia prawidłowej i terminowej pracy urządzeń elektronicznych. Ich unikalny wygląd sprawia, że są łatwe do zidentyfikowania. Co więcej, mają na nich zapisane specyfikacje.
Przełączniki i przekaźniki - płytki drukowane składają się z przełączników i przekaźników.

Regulatory odgrywają istotną rolę w przerywaniu prądu. Z drugiej strony, przekaźniki odgrywają rolę włączania i wyłączania zasilania.

Silicon Controlled Rectifier (SCR) - krzemowy prostownik sterowany (SCR) jest przełącznikiem półprzewodnikowym. Podstawowym zadaniem tego urządzenia jest sterowanie dużymi mocami przy użyciu małych sygnałów wejściowych.

Przewodnik po urządzeniach pasywnych - płytki drukowane zawierają urządzenia pasywne. Podstawową funkcją urządzeń pasywnych jest przechowywanie lub rozpraszanie energii. Ważne jest, aby zauważyć, że takie urządzenia nie generują energii. Po prostu przechowują energię i zawierają takie elementy jak cewki, rezystory i transformatory.

Przewody - przewody są niezbędne w płytce drukowanej. Podstawową funkcją przewodów jest umożliwienie przepływu energii elektrycznej z jednego komponentu do drugiego. Krótko mówiąc, przewody przenoszą przepływ elektronów.

(Rezystory, anody i tranzystory na płytce PCB)

(Rezystory, anody i tranzystory na płytce PCB)

4. Układ komponentów na płytce PCB - musisz znać obwód elektroniczny

Układ PCB to przeniesienie przebiegu z breadboardu do trwałego i stabilnego stanu fizycznego w jego najbardziej podstawowej formie. Istnieje kilka kategorii, elementów i typów obwodów elektronicznych, jak podkreślono poniżej.

   4.1 Kategorie układów elektronicznych

Komponenty aktywne - komponenty aktywne opierają się na źródłach energii w systemie. Aktywne źródła mają zdolność do indukowania energii do obwodu.

Komponenty pasywne - komponenty pasywne nie mogą wprowadzać energii do obwodu elektronicznego. Nie opierają się na źródłach prądu stałego jak komponenty aktywne, co oznacza, że nie mogą wzmacniać sygnałów.

4.2 Elementy obwodu elektronicznego

Poniżej wymienione są elementy obwodów elektronicznych, na które warto zwrócić uwagę. Na płytce drukowanej, poniżej znajdują się niektóre z podstawowych elementów obwodów elektronicznych, które należy znać:

Prąd elektronowy - Prąd elektronowy to przepływ elektronów. Na płytce drukowanej elektrony przepływają od zacisków ujemnych do dodatnich. Wiatr konwencjonalny zachowuje się jak prąd dodatni, powodując przepływ prądu.

Źródło zasilania - Jeśli chodzi o zasilacz, ważną rzeczą, którą musisz wybrać jest rodzaj źródła zasilania, który jest idealny dla Twojego urządzenia. W zależności od tego, gdzie zamierzasz korzystać z urządzenia, można wybrać między AC i DC wejście.

Obciążenie - Obciążenie elektryczne jest bardziej składnikiem elektrycznym, który zużywa energię elektryczną. To różni się od źródła zasilania, takie jak generator lub akumulator, który produkuje energię. Przykładami obciążeń na płytce drukowanej są lampy i urządzenia.

4.3 Rodzaje układów elektronicznych

Istnieje kilka rodzajów układów elektronicznych. Niektóre z nich są następujące:

Prąd stały - W elektronicznym obwodzie drukowanym prądu stałego energia elektryczna przepływa tylko w jednym kierunku. Mniejsze obwody drukowane zazwyczaj wykorzystują prąd stały.
Prąd zmienny - w płytce drukowanej z prądem zmiennym prąd płynie w obu kierunkach, przełączając się okresowo. Prąd zmienny jest łatwy do wytworzenia, nie zapominając o tym, że może pokonywać duże odległości bez strat energii.

Obwód szeregowy - obwód szeregowy PCB polega na łączeniu elementów jeden po drugim w pętlę. Połączenie pomiędzy elementami odbywa się tylko poprzez pojedyncze zaciski. Przerwanie połączenia prowadzi ostatecznie do awarii całego obwodu.

Obwód równoległy - w przeciwieństwie do obwodów szeregowych, obwody równoległe PCB polegają na umieszczeniu elementów w oddzielnych gałęziach. W obwodach równoległych, połączenie między częściami jest przez oba końce, ale w różnych rozdziałach. Jeśli dojdzie do zerwania związku w obwodzie równoległym, dotknięta zostanie tylko gałąź z uszkodzeniem.

(Zdjęcie zaawansowanej technologicznie płytki PCB)

(Zdjęcie zaawansowanej technologicznie płytki PCB)

5. Jak wybrać właściwe komponenty PCB

Płytki obwodów drukowanych mogą wydawać się nieco niezrozumiałe, ale ich komponenty mają ogromne znaczenie. Funkcjonowanie płytki drukowanej zależy od jej członków. Jak więc wybrać odpowiednie komponenty płytki drukowanej? Oto, co należy zrobić.

5.1.0 Projektowanie PCB

Wybierz odpowiednie komponenty - Aby uzyskać najlepiej funkcjonujące PCB, należy wybrać odpowiednie części do swojej płytki. Wybierz najlepsze materiały, które będą pasować do Twojej płytki. Upewnij się, że diody, anody i tranzystory są najwyższej jakości.

5.1.1 Używanie schematów do planowania projektu

Schematy są bardzo ważne przy projektowaniu PCB. Z pomocą schematów będzie można lepiej rozmieścić elementy. Wiedzieć, gdzie zmieści się każda płytka drukowana i jak ją konserwować i naprawiać w przypadku uszkodzenia.

5.1.2 Wymagana wielkość elementu/elementu w przestrzeni

Jaki jest rozmiar Twojego elementu(ów) elektronicznego(ych)? Jeśli są one zbyt duże, może być potrzebna duża płytka. Większe elementy na płytce PCB mogą być jednak potrzebne dla lepszej funkcjonalności.

5.1.3 Uwzględnienie miejsca na komponenty

Ślad komponentów na płytce PCB musi zawierać ważne informacje. Takie rzeczy jak montaż, rozmieszczenie i numery części są nieocenione i muszą być obecne w śladzie komponentów. Podczas tworzenia śladu PCB należy pamiętać, aby mieć pod ręką wszystkie karty katalogowe. Należy również znać standardowe rozmiary pakietów i zwracać uwagę na rozmiary i lokalizacje otworów przelotowych.

5.1.4 Przestrzeganie akceptowalnych praktyk uziemiania

Podczas projektowania płytki drukowanej należy przestrzegać pewnych zasad dotyczących uziemienia. Uziemienie ma zasadnicze znaczenie w procesie projektowania. Bez stabilnego uziemienia może nie być możliwe zapewnienie przepływu czystych sygnałów z jednego elementu do drugiego. Niektóre istotne praktyki związane z uziemieniem obejmują nie pozostawianie niczego niepodłączonego, uziemienie przed trasowaniem i minimalizowanie szeregowych przelotek.

5.2 Lutowanie PCB - wybór właściwych komponentów

Lutowanie PCB może wydawać się prostą czynnością, ale może się skończyć słabą płytą, jeśli zrobisz to źle. Jeśli chcesz mieć dobrą płytkę, upewnij się, że wybierasz odpowiedni sprzęt. Upewnij się, że lutownica i sam lut są najwyższej jakości. Jeśli użyjesz niewłaściwych komponentów, możesz otrzymać płytkę drukowaną, która nie będzie Ci służyć.

5.2.1 Oddzielanie ołowiu od komponentów bezołowiowych

Przez wiele lat lut ołowiany był popularną substancją stosowaną w przeróbkach i produkcji elektronicznej. Jednak w ciągu ostatnich kilku dekad wzrosła troska o środowisko naturalne i narastający problem z produktami wykonanymi z użyciem ołowiu. Wybór pomiędzy komponentami ołowiowymi i bezołowiowymi zależy od wielkości projektu.

Jednak ze względu na najnowsze dyrektywy rządowe, być może trzeba będzie zdecydować się na komponenty bezołowiowe. Komponenty bezołowiowe są znane z tego, że są przyjazne dla środowiska i nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

5.2.2 Czy potrzebna jest podkładka?

Podkładka PCB to odsłonięta powierzchnia płytki drukowanej, na której montuje się i lutuje komponenty. Pady mają różne style i kształty, w zależności od przylutowanych do nich komponentów. Podkładki zapobiegają przebłyskom i ścieżkom, które mogą wystąpić pomiędzy przewodnikami elektrycznymi.

5.2.3 Konstrukcja padów jest zgodna z rozmieszczeniem wyprowadzeń na komponencie

To jest proste. Projekt padów musi być zgodny z wyprowadzeniem na części. Tak bardzo jak to możliwe, należy zapewnić, aby podkładki pasowały do ustawienia wyprowadzeń, aby uniknąć nierównowagi w połączeniach lutowanych.

5.2.4 Rozważ opcje pakowania komponentów

Musisz wybrać takie opakowanie komponentów, które będzie w stanie dodać odrobinę perfekcji do całego projektu. Doskonałe opakowanie komponentów poprawi Twój wizerunek jako biegłego projektanta PCB. Użyteczny pakiet komponentów uzupełnia estetykę projektu i przyciąga więcej klientów.

(Prawidłowo zmontowana płytka PCB)

(Prawidłowo zmontowana płytka PCB)

6. Jak lutować komponenty PCB

Lutowanie polega na użyciu materiału wypełniającego, znanego również jako lut, do połączenia niektórych elementów metalowych razem. Lutowanie odbywa się w stosunkowo niskich temperaturach w porównaniu do spawania i lutowania twardego, które wymagają wysokich temperatur.

6.1 Lutowanie komponentów PCB

Do lutowania elementów PCB potrzebny jest odpowiedni sprzęt i czysta powierzchnia robocza. Cały proces rozpoczyna się od umieszczenia elementów w otworach. Należy upewnić się, że elementy są umieszczone w taki sposób, że nóżki wychodzą po tej samej stronie, co lutowane podkładki. Po stronie lutu PCB, upewnij się, że ostrożnie zginasz nóżki komponentów. Dzięki temu nie wypadną one, jeśli odwrócimy płytkę do góry nogami. W skrócie, podczas lutowania elementów na płytce drukowanej, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do pracy. Pracuj na czystej powierzchni, upewniając się, że postępujesz zgodnie z wszystkimi krokami. Nie zapomnij o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, aby nie zranić siebie lub kolegów.

6.2 Jak umieszczać komponenty na płytce PCB

Umieszczanie elementów na płytce drukowanej nie jest trudnym zadaniem. Po pierwsze, musisz pogrupować elementy według funkcji. Następnie należy trzymać detale z dala od obszaru rozpraszania energii. Następnie należy upewnić się, że złącza board-to-wire są umieszczone blisko krawędzi. Następnie należy znormalizować orientację komponentów, zanim zrobi się miejsce na miedziane ścieżki.

6.3 Jak usuwać elementy z płytki drukowanej

Usuwanie elementów z płytki drukowanej jest łatwym procesem składającym się z trzech kroków. Najpierw należy sprawdzić wielkość połączeń lutowniczych na elemencie, który wymaga usunięcia. Następnie należy nanieść niewielką ilość płynnego topnika na złącza lutownicze elementów, które mają być usunięte. Wreszcie, ostrożnie umieścić podgrzewaną końcówkę lutownicy na płycie strony komponentu ołowiu, aby usunąć część (s).

(Lutowanie PCB)

(Lutowanie PCB)

7. Czy komponenty PCB mogą się starzeć?

Komponenty PCB mogą się starzeć. Istnieje jednak kilka powodów, dla których komponenty obwodów drukowanych ulegają starzeniu, co omówiono poniżej. Gdy coś pójdzie nie tak podczas produkcji, PCB może się zestarzeć w krótkim czasie. Jednak płytki drukowane mogą się zestarzeć po bardzo długim okresie użytkowania.

7.1 Dlaczego komponenty PCB ulegają uszkodzeniu z powodu starzenia się

Płytki drukowane PCB mogą ulec awarii z powodu starości. Po bardzo długim czasie pracy bez wymiany, płytki drukowane starzeją się. Z powodu starości płytki drukowane nie będą działać prawidłowo. Po pewnym czasie eksploatacji pojawia się potrzeba wymiany obwodów drukowanych lub ich komponentów. Diody, tranzystory i transformatory wymagają wymiany po dłuższym czasie eksploatacji. Średni czas ich funkcjonowania wynosi blisko 10 lat. Po dekadzie pracy, takie komponenty mogą wymagać wymiany.

7.2 Jak zapobiegać starzeniu się elementów PCB

Istnieje kilka sposobów kontrolowania starzenia się elementów obwodów drukowanych. O ile trudno jest uniknąć awarii spowodowanych wiekiem, o tyle koszty wymiany części można kontrolować. Jako projektant, możesz uniknąć takich kosztów poprzez wymianę starych komponentów na nowe. Jeśli chcesz zapobiec starzeniu się komponentów PCB, upewnij się, że podczas produkcji PCB używasz materiałów wysokiej jakości. Upewnij się również, że prawidłowo rozmieszczasz swoje detale i unikasz stosowania spalonych komponentów. Jeśli użyjesz spalonych komponentów, zestarzeją się one w krótkim czasie.

Co gorsza, jeśli źle rozmieścisz swoje detale, zestarzeją się one w krótkim czasie. Jeśli chcesz uniknąć szybkiego starzenia się, upewnij się, że stosujesz najlepsze techniki lutowania. Upewnij się, że unikasz spraw związanych z wyciekiem chemikaliów lub płynów podczas lutowania.

(Zdjęcie postarzonej płytki PCB)

(Zdjęcie postarzonej płytki PCB)

8. Jak zamawiać komponenty PCB

Biorąc pod uwagę wzrost zapotrzebowania na komponenty elektroniczne, uzyskanie komponentów PCB spełniających Twoje potrzeby musi być łatwe. Zanim zamówisz odpowiednie części, musisz poświęcić trochę czasu, aby ustalić, czy spełnią one Twoje potrzeby. Komponenty, które znajdą się na płytce drukowanej, zadecydują o jej ogólnej funkcjonalności. Przed zamówieniem komponentów PCB, należy przyjrzeć się różnym opcjom produkcji. W zależności od wielkości projektu, możesz potrzebować zarówno małych jak i dużych ilości.

8.1 Wybór kanału

Przy zamawianiu komponentów PCB należy upewnić się, że wybrano najlepszego dostawcę. Wybór kanałów polega na identyfikacji najbardziej wiarygodnych dostawców. Obejmuje również sprawdzenie, czy potencjalni członkowie są odpowiedni. Wreszcie, wybór kanału polega na zabezpieczeniu potencjalnych dostawców dla kanału.

8.2 Prawidłowe rozpoznawanie numeru części producenta (MPN)

Numer części producenta jest identyfikatorem poszczególnych konstrukcji części używanych w danej branży. Podstawowym celem numeru części producenta jest uproszczenie odniesienia do tej konkretnej części. Numer części identyfikuje projekt części w ramach jednej lub kilku korporacji. Najłatwiejszym sposobem na określenie numeru części producenta jest sam produkt. Jeśli nie można go znaleźć na produkcie, można go znaleźć na fakturze. Wybierając komponenty PCB, należy upewnić się, że są one opatrzone numerem części producenta. Numer części producenta umożliwia Tobie i Twojemu producentowi szybkie odnoszenie się do części i ich identyfikację. Ponadto MPN zapewnia producentowi możliwość szybkiego wprowadzania zmian w projekcie z niewielkim prawdopodobieństwem popełnienia błędu.

8.3 Ilość zamawiana

Ilość zamawiana odnosi się do ogólnej liczby jednostek magazynowych, których zażądasz od dostawcy. Jednostki te nie są liczone jako część stanu magazynowego, dopóki nie zostaną dostarczone. Zapoznanie się z ilością zamawianą ma zasadnicze znaczenie, ponieważ pozwoli uniknąć dublowania zamówień tych samych pozycji. Podobnie jest w przypadku płyt PCB. Jako projektant PCB musisz znać liczbę komponentów, aby uniknąć powielania części.

8.4 Unikanie niedopasowania części

Podczas zamawiania płyt PCB nie ma nic gorszego niż otrzymanie części, które do siebie nie pasują. Niedopasowanie komponentów jest jedną z najgorszych rzeczy, jeśli chodzi o montaż PCB. Jeśli chcesz uniknąć niedopasowania części, upewnij się, że posiadasz listę brakujących otworów i plik brakujących wierteł. Ponadto, upewnij się, że masz brakujący plik Gerber i brakującą listę narzędzi. Posiadając wszystkie te pliki, zwiększysz swoje szanse na zminimalizowanie niedopasowania części.

8.5 Uwzględnij kwestię spodziewanych kosztów

Koszty zamawiania to wydatki, które poniesiesz w celu stworzenia i realizacji zamówienia. Jeśli chodzi o zamawianie komponentów płytki drukowanej, musisz wziąć pod uwagę spodziewane koszty. Jeśli wpadniesz na taniego producenta, to prawdopodobnie jego produkty nie są wysokiej jakości. Musisz upewnić się, że wartość produktu odpowiada jego jakości.

Podsumowanie

Płytki drukowane są podstawą prawie całej elektroniki i technologii na świecie. Istnieją różne rodzaje płytek drukowanych, wszystkie odpowiednie dla danego projektu. Szukasz najlepszego PCB? Jesteśmy jednym z najlepszych dostawców PCB od ponad dziesięciu lat.

Zawsze mamy nadzieję na wymianę więcej informacji i wiedzy na temat PCB z tobą. Aby uzyskać najlepsze wyniki dla swojego projektu PCB, uzyskaj profesjonalną poradę na temat masy miedzi, wyboru materiału, wyboru komponentów itp. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty, a my możemy omówić i rozwiązać bieżące trudności razem.