Blog  /  5 najczęstszych problemów z łącznikami w niestandardowych wiązkach przewodów

5 najczęstszych problemów z łącznikami w niestandardowych wiązkach przewodów

Niestandardowych wiązkach przewodów-Istotnym problemem w niskiej jakości wiązkach przewodów jest "wypychanie" przewodów z utrzymaniem kontaktu. Istnieją różne opcje dostępne dla złączy, takich jak wstawiane kontakty i zacisnąć na. Jeśli napotkasz awarię zasilania z powodu ciągłych problemów ze złączami, musisz spróbować niestandardowej wiązki przewodów.

Niestandardowych wiązkach przewodów 1

Dla wysokiego standardu niestandardowych wiązek przewodów, CLOOM Tech projektanci wdrożyć złącza jakości. Misterne projekty niestandardowych wiązek przewodów w dużej mierze zależy od złączy. Niestandardowe wiązki przewodów z najwyższej jakości złączami i terminalami mogą zapobiec tym problemom; spójrzmy.

1.Niestandardowych wiązkach przewodów-niezabezpieczone styki

Kontakty są krytyczne dla udanej pracy złącza. Niezabezpieczone połączenia mogą zapoczątkować korozję, która wpłynie na prąd zasilania i doprowadzi do awarii zasilania w późniejszym czasie. Złącza w niestandardowych wiązkach przewodów zawodzą z powodu słabych styków. Kontakty składają się z małych metalowych części i pinów, które imitują przepływ prądu w wiązkach.

Jak te metalowe piny są mniejsze w rozmiarze stąd są bardziej podatne na wilgoć, korozję i inne czynniki zewnętrzne. Te kontakty dla niestandardowych złączy wiązki przewodów pochodzą z ograniczoną żywotnością. Ciągłe korzystanie bez właściwego układu doprowadzi do przedwczesnej awarii połączeń i złączy. Kontakt musi mieć odpowiednią powłokę i warstwy ochronne dla poprawy jakości.

Niestandardowych wiązkach przewodów 2

Słaba jakość kontaktów będzie wykazywać zjawisko "push back" zbyt. Kiedykolwiek włożysz referencje w odpowiednie zagłębienie, będzie ona odpychać styki z powodu niskiej jakości. Ze względu na przerwany obwód, złącza będą przerywać zasilanie. Te rzeczy muszą być brane pod uwagę podczas testowania złączy i wiązek przewodów do zastosowań praktycznych. Inżynier CLOOM Tech nie tylko używa najwyższej jakości materiałów do styków, ale także poddaje styki i złącza rygorystycznym testom. Każdy produkt, który wysyłamy do naszego klienta przychodzi z zatwierdzeniem naszego działu testowego. Najnowocześniejsze laboratoria badawcze i rygorystyczne standardy jakości pomagają nam lepiej spełniać wymagania i oczekiwania użytkowników.

2. Custom Wire Harness - Złe techniki zaciskania

Zaciskanie jest najczęstszym sposobem tworzenia połączenia między przewodami i terminalami lub złączami. W przypadku zasilania elektrycznego, złącza muszą łączyć różne przewody w zespole kablowym lub projekcie wiązki przewodów. Zaciskanie odnosi się do łączenia przewodów ze złączami lub terminalami za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Nazwa metody sugeruje, że wiązanie jest tworzone dla różnych przewodów poprzez ściskanie złączy na przewodzie. Nie trzeba wykonywać żadnego skomplikowanego procesu lutowania, aby połączyć dwa przewody lub złącza.

W przypadku złej techniki zaciskania lub użycia narzędzia niskiej klasy, złącze nie będzie trzymać drutu mocno. Ponieważ będzie wystarczająco dużo miejsca dla wilgoci, aby przeniknąć do złącza, zainicjuje to korozję połączeń. Rozkład jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa i wydajności niestandardowych wiązek przewodów. Jak rozkład zaczyna obejmować linki, może to spowodować awarię zasilania. Większość czasu, rozkład może prowadzić do zwarć też. Zapewniamy, że podążamy za międzynarodowymi narzędziami do zaciskania i standardami zaciskania dla najlepszej jakości złączy dla niestandardowych wiązek przewodów.

Niestandardowych wiązkach przewodów 3

3. Custom Wire Harness-No Strain Relief

Odciążenie jest krytyczne w złączach dla niestandardowych wiązek przewodów. Brak odciążenia może prowadzić do awarii złącza podczas każdego ruchu mechanicznego. Niskiej klasy zespoły niestandardowych wiązek kablowych mają tendencję do pomijania znaczenia odciążenia. Stąd, mały brak właściwości mechanicznych złączy może spowodować całkowitą awarię zasilania.

Wystarczające odciążenie dla złączy pozwala na przepływ siły w dowolnym kierunku z powodu ruchu mechanicznego podczas instalacji pracy. Z powodu braku odciążenia, przewód może odepchnąć się od zacisku lub złącza. Wiele może pójść źle ze złączami w niestandardowych wiązek przewodów, a brak wystarczającego naprężenia jest jednym z problemów.

Będziesz musiał wybrać niestandardową produkcję wiązki przewodów, która używa profesjonalnych narzędzi do dokładnego układu projektu. Dokładny projekt i układ wiązki przewodów zapewni zrównoważone odciążenie, aby przenieść siłę z powodu ruchu. Dodatkowe odciążenie będzie również tworzyć problemy, ponieważ przewody mogą nie pozostać mocno napięte ze złączami. Z luźnymi przewodami w złączach, prędzej czy później, system się zawali.

4.Niestandardowych wiązkach przewodów-zły układ wiązki przewodów

Od przemysłu motoryzacyjnego do sektora lotniczego, niestandardowe wiązki przewodów stały się istotną częścią prawie każdej dziedzinie. Rosnące zapotrzebowanie na niestandardowe wiązki przewodów wymaga od producentów i projektantów pracy nad czymś dodatkowym i unikalnym. Trasa elektryczna w wiązkach przewodów w dużym stopniu zależy od jakości złączy. Misterne projekty i układy wiązek przewodów mogą wymagać wyjątkowych złączy. Ograniczona przestrzeń i redukcja wagi może wpłynąć na wydajność złączy w niestandardowych wiązkach przewodów.

Ponieważ projekt nie spełnia specyfikacji projektu, ciągłe zmiany w złączach spowodują uszkodzenie styków. Styki są małymi metalowymi częściami, które nie mogą wytrzymać dużego obciążenia. W związku z tym, zmieniające się wymagania projektu prowadzą do luźnych kontaktów. Jeśli niestandardowe wiązki przewodów jest do znaku zgodnie ze specyfikacją projektu, nie będzie musiał przejść projekt wiązki stresujące modyfikacje.

Jak układ wiązki zmienia, złącza mogą nie dostarczyć pożądanych wyników w nowym projekcie. Profesjonalny producent niestandardowych wiązek elektrycznych dostanie układ prawo w pierwszym etapie. Więcej rewizji i modyfikacji oznacza mniejszą żywotność złączy z powodu słabych kontaktów. CLOOM Tech zespół niestandardowych wiązek przewodów szczególnie podkreśla znaczenie procesu projektowania. Bez uzyskania części projektowej prawo, nie można skalować swój projekt. Dokładny i precyzyjny projekt jest podstawą procesu niestandardowej wiązki przewodów.

5.Niestandardowa wiązka przewodów - brakujący sprzęt

Wystarczy wyobrazić sobie, że kontakty zaginęły podczas wysyłki lub procesu instalacji. Ta sytuacja jest ostatecznym niepowodzeniem całej wiązki przewodów. Niestandardowa wiązka przewodów jest zjednoczona całość, co oznacza, że każda część ma takie samo znaczenie dla całego sukcesu projektu. Chociaż złącza są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, to nawet jeśli brakuje jednego styku, to takie połączenie nie będzie działać. Słabe zaciskanie może poluzować przewody, a jeśli złącze zaginie z powodu złego zaciskania, będziesz musiał naprawić to połączenie. Jeśli chcesz uniknąć któregokolwiek z podanych problemów z niestandardowych złączy wiązki przewodów, skupić się na każdym elemencie wiązki.

Niestandardowych wiązkach przewodów-Radzenie sobie z błędami w utrzymaniu styków

Po włożeniu styku do wnęki, powinien on tam pozostać, aby prąd mógł stale przepływać przez obwód. Jeśli połączenie jest luźne, to może się odepchnąć, przerywając przebieg. W najgorszej sytuacji, zatrzymanie kontaktu może doprowadzić również do krótkich kursów. Te małe złącza i zaciski mogą zrujnować cały projekt. Szczególnie w branży motoryzacyjnej złącze jest najważniejsze. Wykrywanie i naprawa uszkodzonych złączy może być gorączkowym zadaniem ze względu na awarie utrzymywania styków. Oto kilka sposobów radzenia sobie z awariami utrzymywania kontaktu dla niestandardowych uprzęży.

•Push-click-pull

Jest to prosta i skuteczna metoda, która nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi ani sprzętu. Upewnij się, że nie używasz zbyt dużej siły, ponieważ nie ma określonego standardu. Pchanie lub ciągnięcie drutu z dodatkową siłą może spowodować pęknięcie złącza. Tak więc w tej metodzie jest wiele błędów ludzkich.

•Sprawdź za pomocą narzędzia

Podejście to wykorzystuje narzędzia do weryfikacji zachowania punktów styku w łącznikach. Możesz zmierzyć siłę przyłożoną do połączenia, a narzędzia nie są drogie. Chociaż metoda ta opiera się na zastosowaniu narzędzi i sprzętu do weryfikacji retencji, jest kosztowna pod względem kosztów pracy. Twój technik będzie musiał zweryfikować każdy pin za pomocą narzędzia testowego. Błędy mogą wystąpić po procesie montażu, a nie w jego trakcie.

•Niestandardowych wiązkach przewodów-Próba elektryczna

Jest to najszybszy sposób weryfikacji utrzymywania styków za pomocą zaawansowanych metod elektrycznych. Elektronarzędzia mogą analizować prawie każdy problem, który może wystąpić w przypadku złącza. Zamiast testować jeden po drugim, procesowi testowania elektrycznego można poddać całą partię styków.

Na zakończenie

Nawet przy tych wszystkich środkach ostrożności wiązka przewodów niespełniająca norm w pewnym momencie cię porzuci. Najlepiej zainwestować swoje pieniądze w usługi profesjonalnej firmy. Clom Tech nie tylko wykrył te problemy z niestandardowymi złączami uprzęży, ale także je naprawił. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości niestandardowych wiązek przewodów i niezawodnych złączy, Kelong Technology jest najlepszym producentem niestandardowych wiązek przewodów w Chinach.