Blog  /  Kabel gitarowy – wszystko co musisz wiedzieć

Kabel gitarowy – wszystko co musisz wiedzieć

Kabel gitarowy-Poważnie myślisz o byciu doskonałym w grze na gitarze? Musisz zrozumieć znaczenie kabla gitarowego. Jasne, dobry kabel gitarowy może pomóc Ci brzmieć bardziej profesjonalnie, jeśli myślisz o tym. Czy wiesz jednak, że zły kabel gitarowy posiada moc, aby dźwięk był nieciekawy i nudny? Sporządziliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci wybrać najlepsze kable gitarowe dla Twojej gitary.

 Zakończyliśmy nasze badania i udostępniliśmy gotowy do użycia przewodnik, aby ograniczyć Twoją pracę. Czy jesteś gotowy, aby odkryć świat kabli gitarowych?

Rozdział 1: Spotkanie z kablem gitarowym

Kabel gitarowy 1

Aby zrozumieć i rozróżnić kable gitarowe, zidentyfikuj różne części. Anatomia kabla gitarowego jest fascynująca, dla jednego. Odgrywa kluczową rolę w określaniu, jak dobrze będzie działać. Tak, różni producenci wymyślają różne projekty, aby pasowały do wizerunku ich marki. Jednak sama struktura jest wspólna dla wszystkich kabli gitarowych.

Anatomia kabla gitarowego:

Standardowy kabel składa się z 6 podstawowych części:

1. Center Conductor:

Jest odpowiedzialny za przenoszenie sygnału audio za pomocą prądu elektrycznego. Bez przewodnika centralnego nie będziesz w stanie zapewnić, że Twój występ odbywa się bez żadnych zakłóceń. Pomaga on przechwytywać sygnały audio i transportować je tak, aby dźwięk mógł ożyć. Przewodnik centralny powinien być w stanie z łatwością uchwycić sygnały.

2. Izolacja:

Ilekroć obsługujesz dowolny obiekt elektryczny, nie możesz być flippant o jego izolacji. Izolacja pomaga zatrzymać prąd. W rezultacie, zarówno dźwięk, jak i twoje ciało pozostają nienaruszone. Dobra izolacja jest niezbędna, jeśli chce się uniknąć wypadków. Pomaga utrzymać prąd odizolowany od innych części gitary, aby nie doszło do niespotykanych wcześniej uszkodzeń.

3. Electrostatic Shield:

W przypadku elektroniki, nie jest niczym niezwykłym usłyszeć dziwny hałas obsługi, gdy maszyny pracują. Jednak ten dźwięk może być bardzo niewygodny, gdy próbujesz grać na gitarze.

Kable gitarowe wyposażone są w ekran elektrostatyczny. Pomaga ona zmniejszyć hałas obsługi, gdy kabel jest ściskany lub zginany z powodu ruchu instrumentu. Kable mogą całkowicie zablokować każde pole elektrostatyczne. Pomaga to uniknąć jakiegokolwiek przebicia sygnału i zatrzymuje leżący u podstaw szum.

4. Pleciona miedziana osłona:

Kiedy grasz na instrumencie, każda przerwa wydaje się być problemem. Nie chcesz, aby podczas gry na gitarze przeszkadzały Ci dźwięki i zakłócenia z innych źródeł. Pleciona miedziana osłona pomaga chronić przed tym właśnie.

Montaż krzyżowej siatki z żył przewodów ekranujących wymaga trochę czasu. Jednak w końcu wysiłek się opłaca. Ma on tendencję do bycia dość sztywnym. Nie należy się jednak martwić. Posiada ona dużą wytrzymałość na rozciąganie. Zapobiega to rozciąganiu i łamaniu się kabla. Zwłaszcza przewodnik sygnałowy może być bardzo wrażliwy, a ekran z plecionki miedzianej pomaga zapewnić mu odpowiednią ochronę.

5. Elastyczny płaszcz PVC:

PVC to materiał, który jest znany ze swojej trwałości. Kurtka PVC będzie trwała, ponieważ jest odporna na rozdarcia i szarpnięcia. Więc z kurtką PVC, możesz lepiej chronić swój kabel gitarowy. Ponieważ kurtka jest elastyczna, nie będziesz musiał obawiać się swojego kabla za każdym razem, gdy pojawi się mały holownik. Płaszcze z PVC ułatwiają także montaż. Możesz oczekiwać, że twój kabel gitarowy będzie trwał przez dość długi czas.

6. Rugged Tweed Outer Jacket:

Każdy chce, aby ich kable gitarowe były mocne i solidne dla tego dodatkowego wsparcia. Płaszcz zewnętrzny chroni wszystkie wewnętrzne części przed uszkodzeniem, więc musi być wykonany z mocnego materiału. Solidny tweedowy płaszcz zewnętrzny pomaga nadać kablowi raczej "skończony" wygląd i chroni go przed uderzeniami. 

Teraz, gdy wiesz już, jak zbudować przewód gitarowy, możemy kontynuować badanie, dlaczego jest on istotną częścią gitary. 

Kabel gitarowy 2

Rozdział 2: Dlaczego kabel gitarowy jest niezbędny?

Być może słyszałeś, jak niektórzy gitarzyści szaleją o znaczeniu kabla gitarowego. Upierają się, że kabel odgrywa istotną rolę, pomagając im brzmieć w sposób, w jaki to robią. Jeśli jesteś osobą, która nigdy nie uważała kabli gitarowych za priorytet, to czytaj dalej.

Gra na gitarze elektrycznej pochodzi z jego zestaw plusów i minusów. Nie można używać gitary elektrycznej bez wzmacniacza. Chociaż jest to dodatkowa odpowiedzialność, to również pomaga twojej muzyce brzmieć tym bardziej efektownie. Aby podłączyć gitarę do wzmacniacza, musisz użyć kabla elektrycznego, aby uzyskać pożądany efekt. Dobre i mocne połączenie sprawi, że dźwięk płynący ze wzmacniacza będzie spójny i czysty. O ile nie masz dostępu do łączności bezprzewodowej, nie możesz sobie pozwolić na ignorowanie znaczenia kabli gitarowych.

Jeśli kabel dobrze łączy gitarę i wzmacniacz, pomoże również Twojemu głosowi brzmieć lepiej. Czasami twój głos może brzmieć dudniąco i zniekształcająco ze złym kablem, co automatycznie odbiera ci niektóre z twoich uroków. Słabe kable gitarowe nie są również w stanie zapewnić ciągłego połączenia. Gdy Twoja gitara i wzmacniacz rozłączą się nawet na minutę, dźwięk ustaje. Czar nad publicznością zostaje przerwany. Z drugiej strony, sprawny kabel gitarowy sprawia, że nie musisz się martwić o czkawkę.

Kabel gitarowy 3

Rozdział 3: Jak wybrać najlepszy kabel gitarowy?

Wybór kabla gitarowego może być trudny, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem. Na rynku jest wiele opcji i prawdopodobnie będziesz zdezorientowany, który z nich zdobyć. Twoja gitara potrzebuje tego dodatkowego trochę miłości, więc należy przejść całą drogę podczas poszukiwania idealnego kabla gitarowego. Po niektórych wskazówek może zmniejszyć swoją pracę.

Kabel gitarowy zasadniczo ma siedem kluczowych cech, które wpływają na jego wydajność. Więc pomogłoby, gdybyś rozważył je, gdy dokonujesz ostatecznego wyboru. Powinien on spełniać wszystkie Twoje wymagania. 

3.1 Długość i pojemność kabla gitarowego

Kabel gitarowy nie przekracza długości 25 stóp, ponieważ kable instrumentalne mają tendencję do zwiększania hałasu wraz ze wzrostem długości. Stosunek sygnału do szumu staje się zbyt słaby, gdy dociera on do twojego wzmacniacza/interfejsu audio. Krótkie kable dają więc najczystszy dźwięk. Nie ma jednak określonej wymaganej długości. Jeśli szukasz, marki high-end oferują nawet kable dłuższe niż 25 stóp. Używają one części premium, które pozwalają na uzyskanie czystego i cichego dźwięku niezależnie od długości. 

Teoria jest taka, że im krótszy dystans pokonuje sygnał Twojej gitary, tym lepsza będzie przejrzystość sygnału. Unikaj strat w wysokich częstotliwościach, abyś mógł uzyskać ten czysty ton, gdy grasz i śpiewasz w tym samym czasie. 

Jest jednak jeszcze jeden sposób, aby spojrzeć na sytuację. I niska pojemność i przejrzystość nie są twoim priorytetem, będziesz miał szerszy wybór. Niektóre z najlepszych dostępnych dziś płyt powstały przy użyciu starej technologii kablowej. Niektórzy gitarzyści lubią gdy ich muzyka ma subtelnie stłumioną jakość, którą zapewniają niektóre kable.

Kabel gitarowy 4

3.2 Kabel gitarowy-Materiał przewodnika w kablu gitarowym

Materiał przewodzący jest ważnym czynnikiem uwzględniającym Po pierwsze, określa przepływ prądu Być może słyszeliście o beztlenowej miedzi lub OFC, która jest uważana za bardziej czystą miedź Wielu producentów lubi korzystać z OFC Czystość przewodu jest proporcjonalna do przezroczystości transmisji sygnału Kiedy słuchasz muzyki, słyszysz różne dźwięki wywoływane przez OFC i miedziane kable Niektóre kable mają również srebrne przewodniki, które są lepsze od miedzi

Przewody można używać w kablach na dwa sposoby Przewodniki stałe są łatwe do złamania, co powoduje tłumienie sygnału możecie zauważyć, że dźwięk całkowicie zniknął Z drugiej strony przewody są bardziej miękkie Więc nawet jeśli kable są rozciągnięte, zapewniają one lepszą transmisję sygnału Mniejsze skręty zapewniają większą elastyczność, dlatego większość wysokiej jakości kabli korzysta z tej technologii W tym przypadku materiał używany do tworzenia przewodów działa w różny sposób w obu projektach Będziemy omawiać tę kwestię w następnej kategorii

Kabel gitarowy 5

3.3 Kabel gitarowy-Projektowanie przewodów dla kabli gitarowych

Jak wspomniano wcześniej, przewody w kablach gitarowych mają zwykle dwa standardowe konstrukcje Przewodniki stałe są tańsze Łatwiej spawać Producenci, którzy chcą zbudować tanie kable gitarowe, lubią je używać Jednak głównym problemem tych kabli jest ich łatwość złamania i złamania Przewody muszą być mocne i miękkie Ale jeśli chcesz kupić opcje na mieliźnie, będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze

Przewód bryłowy ma tylko jeden przewód, ale przewód skręcony jest wykonany z wielu przewodów Wszystkie się skręcają i stają się solidnym środkiem Grubość skrętów miedzianych można zmierzyć za pomocą standardowej jednostki przemysłowej AWG

W przypadku wielu kabli gitarowych niektórzy producenci lubią nakładać na każdy kabel warstwę wykończenia, aby ułatwić korzystanie z kabli Jednak powoduje to efekt skóry, który może być problemem dla wielu graczy

Kabel gitarowy 6

Złącze wtyczki kabla gitarowego 3.4 — jakość złącza

Jeśli uważasz na połączenia kabla i wtyczki, może to pomóc Wysokiej jakości kable zapewniają lepszą spawalność, co pomaga zwiększyć połączenia Niektóre kable zawierają również niespawane korony Jeśli rozważysz również usunięcie odkształcenia, aby kabel mógł wytrzymać niewłaściwe zginanie na złączu Jednak większość kabli nie może znieść nagłego napięcia

W zależności od urządzenia można użyć wtyczki prostej lub zginającej Większość gitar, wzmacniaczy i pedałów jest zgodna z prostymi wtyczkami, ale mogą powodować zakłócenia Z drugiej strony, pochyłe wtyczki mogą lepiej zlokalizować kable Jest on przeznaczony do montażu na górze gniazd wyjściowych, ale nie jest zgodny z wewnętrznymi lub wbudowanymi gniazdami wyjściowymi Możesz wybrać wtyczkę do korzystania z własnego stylu i preferencji 

Kabel gitarowy-Osłona kabli gitarowych 3.5

Kiedy grasz na gitarze, blokowanie pomaga zablokować zakłócenia Ponieważ kable gitarowe są niezrównoważone, nie mają funkcji redukcji hałasu Są podatne na częstotliwości radiowe i pola magnetyczne Można jednak uniknąć takich zakłóceń, korzystając z jednej z trzech metod blokowania

Włóknięte osłony To najdroższa opcja, ale jest dobry powód Zapewnia maksymalną wytrzymałość, aby zapobiec zakłóceniom elektromagnetycznym i zakłóceniom radiowym

by chronić ludzi Jest to tańszy wybór, ale ma większą elastyczność Daje również doskonałe właściwości ekranujące.

Osłona foliowa: Jeśli nie masz wysokiego budżetu, to jest to wybór.  Nie jest zbyt trwały i nie jest w stanie zapewnić Ci doskonałej ochrony.

Możesz również zmniejszyć szum pętli uziemienia, po prostu stosując te dwie wskazówki:

Nie prowadź kabla równolegle do przedłużaczy lub kabli zasilających AC.

Nie należy zwijać nadmiaru długości kabla i trzymać go obok wzmacniacza.

3.6 Ekranowanie elektrostatyczne dla kabla gitarowego

 Czy kiedykolwiek używałeś tanich kabli gitarowych? Z pewnością wiesz, że przy każdym poruszeniu gitary choćby o cal pojawia się trzeszczący dźwięk. Przyczyną tego zjawiska jest generowanie ładunków elektrostatycznych. Tarcie pomiędzy miedzianą osłoną a izolacjami prowadzi do powstania denerwującego dźwięku.

Producenci zaczęli wstawiać ekran elektrostatyczny, aby rozładować wszelkie nagromadzone ładunki elektrostatyczne. Do wykonania ekranu używają albo Dacronu albo Conductive PVC. Pierwszy z nich działa jak "taśma redukująca hałas", natomiast drugi oferuje lepszą przewodność i jest bardziej elastyczny. 

3.7 Kabel gitarowy-Materiał izolacyjny dla kabla gitarowego 

Powinieneś wiedzieć, że pojemność powstaje, gdy dwa materiały niosące prąd elektryczny zostają podzielone przez barierę elektryczną. Wartość kondensatora powinna być niska, aby umożliwić lepszą reakcję na wysokie częstotliwości. Pomaga to również zmniejszyć szumy triboelektryczne. Materiały takie jak polietylen i inne tworzywa termoplastyczne są powszechnie stosowane do izolacji kabli. Kable wysokiej klasy mają również specjalne polimery.

Rozdział 4: Gdzie kupić niestandardowy kabel gitarowy?

Czasami dostosowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli dostosujesz swój kabel gitarowy, wtedy nie będziesz miał już o co się martwić. Możesz kupić od nas bezpośrednio. Po skontaktowaniu się z nami, pomożemy Ci w każdy sposób, w jaki możemy. 

O nas:

Firma córka OurPCB Co. Ltd, Cloom zapewnia doskonałe usługi wiązki przewodów. Obejmujemy wiązki przewodów elektronicznych, wiązki przewodów sygnałowych, kabel zasilający i więcej. Zmontujemy i zaprojektujemy Twój kabel zgodnie z Twoją instrukcją. Następnie upewnij się, że dotrze do Ciebie na czas, korzystając z najbardziej efektywnej trasy dostawy.

Cloom Cable dostarcza niestandardowe zespoły kablowe. Z nami możesz być pewien, że Twój pomysł znajdzie formę. Nasz zespół może przekształcić każdy projekt w wykonalną wiązkę, aby nasi klienci byli zadowoleni i usatysfakcjonowani. Współpracujemy z większymi firmami oferującymi regularne dostawy niestandardowych zespołów kabli lub wiązek przewodów.

Kabel gitarowy-Nasze cechy obejmują:

Używamy tylko oryginalnych lub równoważnych części.

Posiadamy zagraniczne zakłady produkcyjne.

Firma oferuje również formowanie krajowe.

Możesz skorzystać z naszej funkcji niestandardowego oprzyrządowania.

Jesteśmy przygotowani do produkcji zarówno dużych jak i małych ilości.

Przyjmujemy również zamówienia indywidualne, zwracając baczną uwagę na każdy kabel, który produkujemy. Wiemy, że nasi klienci zasługują na nic innego, jak tylko na to, co najlepsze. Chcesz, abyśmy dostosowali Twój kabel do gitary? Zapewnimy, że powstała produkcja będzie idealnie pasować do Twojego opisu. Bez problemu realizujemy zarówno duże, jak i małe zamówienia ilościowe. Nasze specjalistyczne usługi pozwalają nam budować w pełni formowane kable. Ponieważ działamy w branży od dłuższego czasu, nasze doświadczenie jest niezrównane. Sprawiamy, że wszystkie nasze produkty przechodzą dokładną kontrolę jakości, zanim zostaną wysłane do Ciebie.

Rozumiemy, jak istotne są kable gitarowe dla graczy. Obiecujemy, że dostarczymy Ci Twój wymarzony kabel gitarowy.

Wiki:

Powyższy przewodnik pomoże Ci lepiej poznać kable gitarowe. Zawęzić swoje wymagania z. Spraw, aby Twoja gitara uzyskała najlepszą wydajność. Daj jej prezent w postaci kabla dopasowanego do potrzeb klienta. Dzięki naszym usługom skoncentrowanym na kliencie, pozostajesz w pętli przez cały czas.

Czy pomogliśmy Ci dowiedzieć się, jak chciałbyś, aby Twój niestandardowy kabel gitarowy był? Skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością zajmiemy się tym tematem.